B.I.G (Boys In Groove)

Autor wmxj5312hb, 27.06.2014
Členové J-Hoon, Benji, Gun Min, Heedo, Min Pyo, Jinseok
Aktivní 2014 - současnost
cafe.daum.net/B.I.G.Offic...
twitter.com/BIG_GHofficia...
    
B.I.G (비아이지) jsou chlapecká, jihokorejská skupina spadající pod společnost GH Entertainment. Chlapci debutovali v červenci 2014 se skladbou Hello, prostřednictvím které pozdravili fanoušky v různých jazycích.

Skupina se skládá z šesti členů, kterými jsou J-Hoon, Benji, Gun Min, Heedo, Min Pyo a Jinseok. Název skupiny B.I.G je odvozený od slovního spojení Boys In Groove.

Před debutem chlapci zveřejnili několik teaser videí, ve kterých nejen že přiblížili jejich debutovou skladbu, ale i sami sebe. Kromě toho se fanoušci mohli těšit ze dvou várek teaser fotografií - první byla bílá verze a druhá naopak černá.

Hudební video k debutové písni Hello vyšlo 9. července a už krátce po vydání si získalo velkou pozornost a obdiv fanoušků. Krátce nato si mohli fanoušci stáhnout i jejich první single album.

První comeback měli v druhé polovině října 2014 se skladbou Are You Ready?, která je z dílny Park Hyun Joonga, PETERPAN, Sintto a Kryzy Sound. Hudební video k této písni vyšlo 20. října. Dne 12. prosince 2014 skupina ještě stihla vydat vánoční píseň Last Christmas.

V roce 2015 vydali singl s názvem Between Night N Music a to přesně 6. března. Následně se vrátili 17. listopadu se singlem Taola.

Dne 19. května 2016 vydali mini album Aphrodite. V 17. a 18. června 2016 měli své první japonské koncerty. Protože měli dobrou odezvu a spoustu žádostí z dalších zemí, vydali se 23. a 24. července do Malajsie.

Dne 3. února 2017 oznámili návrat s pátým singlem 1,2,3. Min Pyo měl pauzu ze zdravotních důvodů a skupina se proto vrátila na scénu ve čtyřech. Hudební video bylo zveřejněno 13. února. V červnu měli B.I.G svůj první koncert v Soulu. Koncert se jmenoval B.I.G Asia Tour in Seoul a konal se v KBS aréně v Soulu. 23. května 2017 se vrátili na scénu v úplné sestavě s písní Hello Hello. V září uskutečnili své první asijské turné s názvem The B.I.Ginning. Ještě v září pak uskutečnili své první zahraniční turné B.I.G Special Latin Tour, v rámci kterého zavítali do Brazílie, Chile a Mexika.

Dne 15. listopadu 2018 leader J-Hoon narukoval k výkonu povinné vojenské služby. Benji se znovu stal DJem Music Access na Arirang Radio

Dne 19. ledna 2019 se konal fanmeeting, během kterého skupina představila svého nového člena, kterým je Park Jinseok. Bylo také oznámeno, že po návratu J-Hoona z armády bude skupina pokračovat jako šestičlenná. Nejstarší člen Benji debutoval jako muzikálový herec v muzikálu Paganini. Také se zúčastnil show Super Band, kde se v seskupení Moné dostal do finále.

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9