SEVENTEEN

133 Odebírat
Autor Eunka, 17.04.2014
Alba 17 CARAT, Boys Be, LOVE&LETTER, Very Nice, Going Seventeen, Al1, TEEN, AGE, Director′s Cut, We Make You, You Make My Day, You Made My Dawn, An Ode, Heng:garæ, [Semicolon]
Členové S.Coups, Jeonghan, Joshua, Jun, Hoshi, Wonwoo, Woozi, DK, Mingyu, The8, Seungkwan, Vernon, Dino
Aktivní 2015 - současnost
seventeen-17.com
youtube.com/user/pledis17
facebook.com/seventeennew...
twitter.com/pledis_17
instagram.com/saythename_...
SEVENTEEN (세븐틴) je třináctičlenná chlapecká skupina, která spadá pod Pledis Entertainment. Skupina je rozdělená do 3 týmů, a to Hip Hop podskupina (S.coups, Wonwoo, Mingyu, Vernon), Pěvecká podskupina (Jeonghan, Joshua, Woozi, DK, Seungkwan) a Taneční podskupina (Jun, Hoshi, The8, Dino). Název fanklubu: Carat.
Speciální podskupina: BSS (Boo Seok Soon) - Hoshi, Seungkwan a DK
 
V červenci 2012 Pledis Entertainment oznámila, že chystá debut své druhé chlapecké skupiny s názvem SEVENTEEN. Tato skupina se měla skládat ze 17 členů, a ti měli být i původně rozděleni do tří podskupin. Podle plánu měli vystupovat v Koreji, Japonsku a Číně. Zajímavé je, že u společnosti byla dříve i pětičlenná skupina s názvem Tempest, která měla debutovat v roce 2012, ale nakonec kluky přesunuli do SEVENTEEN. Dva z nich pak společnost opustili a zbývající tři zůstali.V prosinci 2012 společnost oznámila, že bude vysílat SEVENTEEN TV, což byla show o před debutových aktivitách a trénincích skupiny. Cílem bylo, aby se fanoušci naučili jména i tváře chlapců ještě před debutem. Po odvysílání 1. epizody však společnost prohlásila, že konečná sestava bude vybrána podle reakcí fanoušků. Show se sice zúčastnilo 17 členů, ale pět z nich bylo vyloučeno. Nakonec zbylo 13 chlapců.
 
V dubnu 2015 se konečně začalo dít něco pořádného, tedy nastal čas comebacku. Společnost přinesla další projekt, a to Seventeen Project: Debut Big Plan, tedy reality show, v níž chlapci museli soutěžit a získat 1000 fanoušků, kteří se zúčastní jejich debutové showcase. Pokud by je nezískali, žádný debut by se nekonal. Naštěstí 1000 fanoušků získali a oficiálně debutovali 26. května 2015. Stali se první skupinou, která vysílala debutovou showcase živě. Vystupovali s každou písní ze svého 1. mini alba 17 CARAT, včetně titulní písně Adore UDalší comeback je čekal 10. září téhož roku, kdy vydali mini album nazvané Boys Be, spolu s videoklipem k písni Mansae. Ještě ten rok také vydali singl zavaný Q&A, na kterém členové  S.Coups, Woozi a Vernon spolupracovali s Ailee. Ten vyšel 4. prosince.

Na jaře 2016 oznámila společnost Pledis comeback a 25. dubna kluci konečně přišli se svým prvním dlouhohrajícím albem LOVE&LETTER a s rozjíveným videoklipem k titulní písni Pretty U. Na tvorbě písní i choreografie se sami podíleli. Jak už to bývá, připravili si pro fanoušky i přebalové album Very Nice. To vyšlo spolu s MV k titulní písni 4. července a obsahovalo pět nových skladeb.

Další comeback si kluci naplánovali na zimu. Krátce před Vánoci, 5. prosince, vydali mini album s názvem Going Seventeen a MV k titulní písni, kterou pojmenovali Boom Boom. Také se mohli radovat z úspěchu, neoboť na MAMA 2016 obdrželi cenu World Performer.Čtvrté mini album, které vyšlo 22. května 2017, kluci pojmenovali Al1 a vydali jej ve třech verzích. Titulní píseň dostala název Don’t Wanna Cry. Před dalším comebackem vydávali postupně čtyři skladby a samozřejmě i MV v rámci podskupin, a pak se 6. listopadu vrátili s dalším dlouhohrajícím albem TEEN, AGE a s barevným videoklipem k písni Clap.

Zdá se, že kluci nemají ve zvyku odpočívat, neboť další comeback na sebe nenechal dlouho čekat. Kluci se na hudební scénu vrátili 5. února 2018 se speciálním albem Director's Cut a s titulní písní, která dostala název Thanks

V březnu společnost Pledis potvrdila, že se fanoušci mohou těšit na první speciální podskupinu. Ta dostala název BSS (Boo Seok Soon) a jejími členy jsou Hoshi, Seungkwan a DK. Tato podskupina vydala 21. března debutový singl Just Do It. Dne 30. března klukům vyšlo debutové japonské mini album We Make You s titulní písní Call Call Call!.Po japonském debutu se nám SEVENTEEN uložili do postýlek a natočili MV k písni Oh My!, kterou fanoušci našli na jejich 5. mini albu, které vyšlo 16. července a dostalo název You Make My Day. Jak už je zvykem, i tentokrát se mnozí členové autorsky podíleli na skladbách z alba. Titulní píseň kombinuje prvky swingu a urban soulu.

Hned na začátku roku 2019 oznámili pánové, že připravují nové album. To vyšlo 21. ledna a dostalo název You Made My Dawn. MV ke klipu Home potěšilo fanoušky stejně jako speciální dáreček v podobě klipu k písni Getting Closer, který vydali ještě před albem. V létě, přesněji 5. srpna, pak přišli s digitálním singlem Hit.

Pak už byl ten správný čas na třetí dlouhohrající album, které hoši pojmenovali An Ode. Vyšlo 16. září spolu s titulní písní Fear, kterou složili Woozi a Bumzu. Pánové v ní poprvé hovořili o strachu z emocí, které člověk zažívá a také o tom, že strach je jako jed.


Po japonském singlu Fallin′ Flower se hoši začali připravovat na korejský comeback se sedmým mini albem. To pojmenovali zvláštním názvem Heng:garæ a vydali k němu dva videoklipy, jeden k písni My My a druhý k titulní skladbě Left & Right, kterou měli na svědomí Bumzu, Woozi a Vernon. Vrátili se tak na korejskou hudební scénu po 9 měsících.

Druhé japonské mini album s názvem 24H vydali 9. září 2020. Titulní píseň nesla stejný název a složili ji Bumzu, Park Gi Tae a Woozi. Album obsahovalo pět stop. Hudební video bylo vydáno již 24. srpna. Korejského návratu se fanoušci dočkali 19. října téhož roku, kdy hoši vydali speciální album se zajímavým názvem [Semicolon]. Toto album je určeno pro mladé lidí a mělo by je naučit odpočívat. 

ZDROJ & FOTO: pledis17.com, soompi.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9