ONEWE

Autor Xiunka, 12.05.2019
Alba 1/4, 2/4, 3/4, ONE
Členové Yonghoon, Harin, Kanghyun, Dongmyeong a CyA
Aktivní 2019 - současnost
youtube.com/channel/UCj-d...
facebook.com/officialonew...
twitter.com/official_ONEW...
instagram.com/official_on...
twitter.com/ONEWE_JPN

ONEWE je jihokorejskou pop rockovou kapelou ve složení Yonghoon, Harin, Kanghyun, Dongmyeong a CyA. Fanouškům nejsou úplně neznámí. V roce 2015 debutovali pod společností Modern Music jako MAS 0094. Chlapci později podepsali smlouvu se společností RBW Entertainemnt a změnili své pojmenování na MAS. Následně se zúčastnili survival programů Produce 101 Season 2 a The Unit. Re-debut uskutečnili pod pojmenováním ONEWE se singl albem 1/4 dne 13. května 2019.


2015 – 2016 Feeling Good Day


Nezávislá kapela MAS 0094 se zformovala v květnu 2015. Chlapci vystupovali při nejrůznějších příležitostech zejména s covery slavných skladeb. Veškeré zisky darovali na charitativní účely. Dne 13. srpna vydali svůj první digitální singl Butterfly, Find a Flower. V březnu 2015 zveřejnili první mini album Feeling Good Day se šesti skladbami. Oficiálně jako MAS 0094 debutovali 2. srpna se skladbou After 15 Seconds, s kterou vystupovali také v hudebním pořad The Show. Dne 31. prosince se jako jediní korejští umělci zúčastnili koncertu Hello Starlight Forest New Year's Eve v Číně.


2017 – 2018 Make Some Noise, Produce 101 Season 2, The Unit


Dne 1. ledna 2017 se objevili během KBS Song Festival jako doprovodná kapela v průběhu vystoupení skupiny MAMAMOO. Dne 6. ledna kapela vydala své druhé mini album Make Some Noise se šesti skladbami. Dongmyeong se přihlásil do survival pořadu Produce 101 Season 2, kde se umístil na 68. místě. V květnu společnost Modern Music vydala prohlášení o tom, že kapela bude působit pod RBW Entertainment. Následně jejich nová společnost oznámila změnu pojmenování na MAS.

Všichni členové se přihlásili do survival pořadu The Unit. Harim se umístil na 52. místě, Younghoon na 58, CyA na 59 a Kanghyun na 61. Dongmyeong se dostal až do finále, ale bohužel se neprobojoval do skupiny UNB. Umístil se na 16. místě.

V prosinci se společně s ONEUS připojili do debutového projektu 'RBW Trainee Real Life – We Will Debut'. V červnu 2018 bylo oznámeno, že MAS mění pojmenování na ONEWE. V září společně s ONEUS vydali skladbu Last Song. Dne 23. prosince uspořádali vánoční koncert nazvaný "STUDIO WE : LIVE #1".
2019 Korejský a japonský debut


Dne 13. května uskutečnili re-debut se singl albem 1/4 společně s hudebním videem titulní skladby Reminisce About All. V červnu debutovali také na japonské hudební scéně s digitálním singl albem Reminisce About All. Singl album zaznamenalo úspěch. Umístili se v Top 10 v žebříčku Tower Records Japan v části Best-Selling Japanese Singles korejských umělců.

 
 

Koncem srpna kapela uskutečnila comeback s druhým singl albem 2/4 titulní skladbou Regulus, která byla inspirována Malým princem od Antoina de Saint-Exupéryho. Prostřednictvím druhého singl alba chlapci uskutečnili také debut v hudebních pořadech.


2020 – První full album ONE


V dubnu se chlapci vrátili s třetím singl albem 3/4 s titulní písní Q, které featuring poskytla nádherná Hwasa ze skupiny MAMAMOO. Za písni Q stojí příběh páru, který si přestal rozumět. Rány tak nejsou způsobeny nějakou šarvátkou, ale jedná se o emoční bolest. ONEWE a Hwasa povzbuzují posluchače k překonání a zahojení bolesti.

Koncem května bylo vydáno první full album ONE obsahující doposud veškerou zveřejněnou tvorbu kapely. V titulní skladbě End of Spring členové porovnávají rozpad vztahu s koncem jara. Při začátku vztahu neboli jara je vše krásné, probouzí se. Stejně jako květina kvete, ale postupně uvadá a končí. Nicméně chlapci dodávají, že nemusíme zoufat, protože další jaro nás nemine.

 

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9