Thunder

Autor Eunka, 11.02.2015
Alba Don′t Go, Gone, Monster, Thunder
Aktivní 2009 - současnost
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/official...
twitter.com/shpthunder
instagram.com/life0fthund...
Umělecké jméno: Thunder / Cheondung 천둥 
Pravé jméno: Park Sang Hyun 박상현
Povolání: Zpěvák a herec
Datum narození: 7. října 1990
Výška: 181 cm
Váha: 65 kg
Znamení: Váhy
Krevní skupina: A
Rodina: Dvě sestry (Sandara Park)


Narodil se v Busanu, ale vyrůstal na Filipínách, kam se rodina musela odstěhovat kvůli finančním problémům. Otec rodinu později opustil a děti zůstaly s matkou samy. Sang Hyun se díky pobytu na Filipínách naučil místní jazyk a také angličtinu. Na Filipínách také dokončil středoškolské vzdělání. Jeho sestra Sandara se v této zemi proslavila jako herečka a později se rozhodla vrátit do Koreje. Rodina se tedy v roce 2007 přestěhovala zpět do rodné země.

Přestože se chtěl původně stát fotbalistou, brzy začal usilovat o uměleckou kariéru a začal obcházet různé konkurzy. Nakonec se stal stážistou u Loen Entertaiment. V roce 2009 mu Rain nabídl, aby debutoval se skupinou MBLAQ, neboť jim na poslední chvíli kvůli zranění vypadl jeden člen a Park Sang Hyun ho mohl nahradit. Tehdy dostal i své umělecké jméno Thunder, korejsky Cheondung.Jako člen MBLAQ se věnoval skládání písní a také během svého působení ve skupině vydal sólové singly Don't Go, Gone a Monster. Zahrál si také v seriálu Nail Shop Paris, kvůli kterému se učil modelovat nehty. Hereckých zkušeností má však trochu víc a stejně tak se mnohokrát objevil v různých zábavních show. S IU nazpíval v roce 2010 píseň Merry Christmas in Advance. Za sebou má i debut v muzikálu Moon Night.

Thunder je vysoký a velmi pohledný, tak se uplatnil i v reklamě a modelingu. Pózoval třeba pro Elle nebo Harper's Bazaar. Má rád zvířata a spolu s Darou vlastní kocoura jménem Dadoong. Hodně pečuje o svou pleť a nemá rád make-up. Trpí spánkovou obrnou, je lechtivý, nesnáší pavouky a nejraději jí maso. Své sestry chrání jako rytíř, zejména Daru, jelikož zná úskalí života v zábavním průmyslu. Členem MBLAQ byl do listopadu 2014. Neobnovil smlouvu s J.Tune Camp a rozhodl se pro sólovou kariéru zpěváka a skladatele hudby. Dne 11. února 2015 bylo oznámeno, že se připojil k APOP Entertainment, což je sesterská agentura Mystic Entertainment. Také oznámil, že jako herec bude používat své rodné jméno Park Sang Hyun.

Svoje první mini Thunder album vydal 7. prosince 2016 a sám se podílel na jeho produkci. V MV k titulní písni Sign si zahrála i jeho sestra Sandara. Začátkem roku 2017 byl obsazen do korejsko-indonéského filmu Forever - Holidays in Bali. Dne 30. října téhož roku vydal singl Ringxiety. Poté se 1. května 2018 vrátil se singlem Smile

Koncem září roku 2018 opustil společnost Mystic a založil si vlastní nezávislé hudební vydavatelství s názvem Lighthouse.


Filmografie:
Film:

2017 Forever - Holidays in Bali


TV Drama
2010 Housewife Kim Kwang Ja's Third Activities
2011 Welcome to the Show
          Padam Padam... The Sound of His and Her Heartbeats
2012 K-POP - The Ultimate Audition
2013 Nail Shop Paris
2015 Let the Girl Cry
         We Broke Up
2016 Woman with a Suitcase


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: twitter.com/shpthunder, park-sanghyun.tumblr.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9