1PS

Autor AsianStyle, 03.03.2014
Alba The First Score
Členové Jieun, Yena, Yoonseo, Saeha
Aktivní 2014 - 2015
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/1PSmaroo...
twitter.com/1PS_Intl
1PS je čtyřčlenná korejská dívčí skupina spadající pod Maroo Entertainment. Členky se jmenují Jieun, Yena, Yoonseo a Saeha. Leaderem skupiny je Yena, která byla 19. ledna 2014 poprvé představena veřejnosti a krátce po ní pak přišly postupně na řadu i zbylé tři členky.

Kapela byla pojmenována 1PS, což je zkratka pro One Piece Score. Název skupiny se vyslovuje jako "one piece". Toto jméno má zdůraznit jednotu skupiny a soudržnost členek. Také to, že čtyři dívky zpívají v jednotné harmonii. Stejně byla pojmenována i známá manga, ale tady je podobnost čistě náhodná.


 
Za debutové datum skupiny se považuje 27. únor 2014. Debutové MV Because I’m a Girl vypráví o plaché zamilované dívce a slečny v něm ukázaly nejen svůj pěvecký talent. Dne 3. března vyšel děvčatům také debutový singl nazvaný The First Score.

Zástupce společnosti ohledně dívek prohlásil, že se budou držet nevinného a dívčího konceptu a že jejích síla spočívá v jemném vzhledu a talentu. Děvčata se zaměří především na taneční písně a balady. 
 


Skupina se bohužel v roce 2015 rozpadla.

ZDROJ: en.wikipedia.org, fy-1ps.tumblr.com
FOTO: fy-1ps.tumblr.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9