Be.A

Autor Eunka, 27.12.2013
Alba Beyond the Ocean, Magical Realism
Členové Ato, Milly, Honggyu, Younggyun, BomB
Aktivní 2014 - současnost
www.chrome-ent.co.kr
www.youtube.com/user/kmuc...
www.facebook.com/chromeBe...
instagram.com/be.a_offici...
Be.A byli známí i pod názvy K-MuchSnakehead. Debutovali jako pětičlenná chlapecká skupina. Spadají pod společnost Chrome Entertainment, která zastupuje i oblíbenou dívčí skupinu Crayon Pop, se kterou mají kluci velmi dobré vztahy.

Jak už bylo zmíněno, skupina měla původně pět členů. Patřili k nim maknae Ato, rapper Milly neboli G.Low, charismatický leader Rocky, známý i jako Loki (bývalý člen), hlavný vokalista Honggyu (dříve Kiu) a v neposlední řadě král úsměvů Younggyun (dříve BurnUs). Ještě před oficiálním oznámením debutu se o nich začalo mluvit a to hlavně ve spojení s Crayon Pop. První zmínka o nich padla v říjnu 2013. Kromě toho uskutečnili i několik setkání s fanoušky.

Dne 7. ledna vydali hudební video k debutové skladbě nazvané Don′t Know, která se nachází na jejich prvním mini albu Beyond the Ocean, které obsahuje dohromady tři písně + jejich instrumentální verze a vyšlo ten samý den. 

Na konci roku 2014 Rocky opustil skupinu, aby se mohl věnovat herecké kariéře a K-Much tedy zůstali pouze čtyři.V únoru 2015 se začalo mluvit o comebacku a 17. února chlapci vydali singl a MV December 24, ve kterém si zahrála bývalá členka Hello Venus, Yoo Ara. Ta si také zahrála i v hudebním videu Fish in a Bowl, které vydali 6. března. Po několikaměsíční přestávce se hoši vrátili se singlem zvaným Tie My Hands, který vyšel 26. listopadu 2015. 

Dne 27. února 2017 oznámili, že si změnili název na Be.A (jde o zkratku výrazu Be Artist) a že hodlají přibrat nového člena a mít v brzké době comeback. A pak jak slíbili, na začátku března představili nového člena, který používá umělecké jméno BomB.

Slíbeného comebacku se pak fanoušci dočkali 25. května, kdy přišel na svět singl Magical Realism a videoklip k titulní písni Magical. O singlu bylo řečeno, že je první částí takzvané Magic trilogie.FOTO: kpopselca.com, twitter.com/kmuch_official

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9