Aska Yang (楊宗緯) se narodil 4. dubna 1978 v Taoyuanu na Taiwanu. Je to taiwanský mandopopový zpěvák.
 
Vystudoval Národní changhuanskou pedagogickou univerzitu se zaměřením na poradenství. Během studia navštěvoval pěvecké soutěže a vyhrál několik cen. Poté studoval magisterský studijní program v oboru psychologie sportu na Národní taiwanské univerzitě sportu.
 
Debutoval v roce 2007 jako soutěžící taiwanské pěvecké soutěže One Million Star, kde zpíval takové písně jako "再見我的愛人" (Goodbye My Love), "人質" (Hostage), "背叛" (Betrayal) nebo "新不了情" (New Endless Love).
 
Posledních 10 soutěžících, včetně Asky, vydalo dvě alba - Stars Reunion (星光同學會-超級星光大道10強紀念合輯) a Yesterday, Today, Tomorrow (愛.星光精選-昨天 今天 明天). Bylo tomu tak v červnu a v říjnu. Aska měl na obou albech celkem 4 písně.
 
“Because I Believe (因為我相信)” – společně s dalšími soutěžícími
“Betrayal (背叛)” – původní píseň od Gary Cao
“Hostage (人質)” – povodní píseň od A-Mei
“Broken Wings (多餘)” – ústřední melodie k filmu “Keep Watching (沈睡的青春)”. Byla první Askovou písní.


 
O rok později byl Aska zapojen do vypjatého smluvního sporu se svým manažerem Hsu An-chinem. Kvůli pozornosti tisku bylo jeho jméno často uváděno na novinových titulcích v průběhu celého roku 2007.
 
Po dosažení nové dohody s manažerem na konci roku 2007 oficiálně začala jeho hudební kariéra. V lednu 2008 vydal své debutové sólové album s názvem Dove (鴿子). Stalo se nejprodávanějším albem první poloviny roku. Píseň Dove se stala jednou z top 10 písní roku. Další píseň z tohoto alba, "洋蔥" (Onion; Cibule), se v roce 2009 stala nejoblíbenější písní publika HITO Radio Music Awards na taiwanské rozhlasové stanici Hit FM.
 
Askova fanouškovská základna začala expandovat do dalších oblastí, jako jsou Singapur, Malajsie a Hongkong. V květnu měl Aska také svůj první sólový koncert v Taipei Arena. Bylo tomu pouhé 4 měsíce po vydání debutového alba.
 
Bohužel byl po koncertě opět zapleten do konfliktu se svým manažerem. Spor vyústil náhlou pauzou v jeho kariéře. V říjnu 2008 oznámil oficiálně Aska ukončení své smlouvy.
 
Při pokusu o vyřešení vzývajících smluvních problémů tím, že se obrátil na soud, začal v roce 2009 Aska znovu svou hudební kariéru. Dne 11. ledna uspořádal v Taipei mini koncert a začal se také zapojovat do jiných výkonnostních akcí, jako jsou televizní pořady, koncerty nebo hudební hry.
 
Mimo hudební kariéru začal v roce 2009 také studovat magisterské studium v oblasti sportu a pohybové psychologie.

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9