Wheesung

Autor Xiunka, 02.06.2013
Aktivní 1999 - současnost
Datum narození: 5. února 1982
Místo narození: Soul, Jižní Korea

Choi Hwee Sung, lépe známý jako Wheesung, je jihokorejský R&B zpěvák.

1999: Debut

Wheesung započal svoji kariéru v roce 1999 s krátkým působením v jihokorejské chlapecké skupině A4. Odešel po prvním albu skupiny z důvodu hudebních rozdílů mezi ním a ostatními členy skupiny. Poté, co opustil A4, podepsal smlouvu pod M Boat, bývalou sesterskou společností YG Entertainment. Absolvoval několik let pěvecký trénink pod společností a vydal své první sólové album Like A Movie v roce 2002. Album se stalo velmi populárním po získání chvály od mnoha známých umělců, jako Seo Taiji a Shin Seung Hun. V roce 2003 vydal druhé album It's Real. Ukázalo se, že je stejně populární jako první album a Wheesung se stal nejprodávanějším umělcem roku 2003 v Koreji. Narozdíl od svého debutového alba nebylo album It's Real zaměřeno jen na R&B, ale zahrnovalo prvky jako pop a hip-hop. V březnu 2006 odešel z YG Entertainment poté, co mu vypršela smlouva. Podepsal novou smlouvu, která údajně stála 1,5 milionu Wonů, s novou společností Orange Shock Agency. Bylo konstantováno, že bude skládat a produkovat více nové hudby, protože mu společnost dá větší volnost.

2008

V tomto roce spolupracoval s mnoha umělci. Na konci roku spolupracoval opět s Lee Hyori, která vystupovala jako je přítelkyně v jeho MV "별이 지다.." (Fading Star) z alba With All My Heart and Soul. V roce 2009 požádal o pomoc producenta Lee Hyun Doa, aby spolupracovali na novém albu, které by vydal v srpnu 2009.

2009 - 2010: USA a změny společnosti

V dubnu 2009 byl Wheesung MC/hostem nového pořadu Mnet TV s názvem Pre Star-1 Show. Tento pořad dával příležitost novým talentovaným zpěvákům, aby se představili a oslovili více fanoušků.

Sám zpěvák se podílel na několika Kpop koncertech v Los Angeles, Californii, mezi něž patří i Hollywood Bowl a Victory Concert. Dne 19. června 2009 uspořádali Wheesung a Lena Park koncert v Disney Concert Hall, v Los Angeles. Po koncertě zpěvák zůstal na měsíc v LA, aby pracoval na novém albu s producentem Lee Hyun Doem. Nové album se vrátilo na scénu se stylem R&B a hip-hopu With Me a Incurable Disease. Nové album připravil na vydání v srpnu. Dne 27. června a 7. července vystoupil v Insomnia Concert a sluby Le Cerle v LA. Též vystoupil 11. července v nočním klubu HALO v Hollywoodu.

V červnu 2009 přestoupil ze společnosti Orange Shock do POP/UP Entertainment, která má pod sebou hvězdy jako JK Kim Dong Wook a skupinu M to M. Wheesung se rozhodl změnit společnost kvůli bývalému producentu Park Gun Tae, aby se více soustředil na produkci a práci sám se sebou. Wheesung mu poděkoval za to, že mohl vyrůst jako umělec, a doufá, že se on něj naučí jako mladší bratr, ne jako umělec pod producentem.

2011: Vojenská služba

V roce 2011 přešel do společnosti YMC Entertainment. Dne 7. listopadu narukoval k vyplnění vojenské služby. Bude sloužit 21 měsíců poté, co dokončil pětitýdenní základní výcvik v Nonsan, provincii Chungcheong.

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9