Cross Gene

Autor Eunka, 25.02.2013
Alba Timeless: Begins, Timeless: Future, Play With Me, Game, Mirror, Zero
Členové Seyoung, Shin, Sangmin a Yongseok
Aktivní 2012 - současnost
crossgene.co.kr/
www.youtube.com/user/amus...
www.facebook.com/CROSSGEN...
twitter.com/CROSS_GENE
instagram.com/cross_gene_...
Cross Gene 크로스진 je multikulturní chlapecká skupina působící především v Jižní Koreji. Spadají pod Amuse Korea Entertainment. Skupina se skládá z Jihokorejců Sangmina, Yongseoka, Shina a Seyounga. Čínský člen J.G. odešel v lednu 2013, neboť se chtěl věnovat sólové kariéře, a další čínský člen Casper odešel 31. srpna 2017. Japonec Takuya opustil společnost a skupinu v prosinci 2018. Své debutové mini album Timeless: Begins vydali 8. června 2012. Nedlouho poté vydali japonskou verzi alba s názvem Timeless: Future. Oficiální název fanklubu je CandY.

Ještě před debutem společnost oznámila, že stvoří korejsko-japonsko-čínskou skupinu a že název této skupiny bude odpovídat jejímu mezinárodnímu složení. Jeho význam by se tedy dal vysvětlit slovy: Zkřížíme ty nejlepší geny z každé uvedené země a vytvoříme jedinečnou a dokonalou skupinuDne 7. června měli chlapi své první vystoupení s písní La-Di Da-Di a jejich debutové album si vedlo dobře v hitparádách. Aby si užili i japonští fanoušci, skupina slíbila, že se v listopadu objeví v japonské televizi a v prosinci 2012 uskuteční japonský debut. Tehdy ještě fungovali ve složení Sangmin, Yongseok, Shin, Casper, J.G a Takuya.

V roce 2013 však J.G odešel a na jeho místo společnost dosadila nového člena Seyounga. Dne 13. února pak pánové vydali japonský singl Shooting Star a o pár měsíců později další singl, který se jmenoval Crazy. Jejich první japonský koncert se konal 31. května a chlapci během něj hovořili i o odchodu člena a změnách ve skupině. V srpnu vydali singl Dirty Pop a měli další koncerty. Na podzim začali působit i v Číně a pořádat setkání s místními fanoušky.Na další rok si naplánovali cestu do Los Angeles, kde natáčeli film ZEDD. Jejich nový singl Amazing -Bad Lady- měl vyjít již v dubnu 2014, ale z úcty k obětem tragédie Sewol návrat posunuli na červen. Casper se však propagací nového songu neúčastnil, neboť utrpěl poranění zad a musel se léčit. Během léta pak Cross Gene vystupovali na japonských hudebních festivalech. V tom samém roce ještě vydali singl I'm Not a Boy, Not Yet a Man

V roce 2015 přišli s dalším japonským singlem, zvaným Future a pak 13. dubna uskutečnili další korejský comeback s mini albem Play With Me. Toto album se zařadilo mezi 100 nejlepších alb toho pololetí. Dne 19. srpna potěšili japonské fanoušky singlem Love & Peace, který zazněl i v anime Dual Master RevolutionDalší comeback si naplánovali na 21. ledna 2016, kdy jim vyšlo album Game s titulní písní Noona, You. Jako obvykle neusnuli na vavřínech už na jaře téhož roku upozornili na blížící se vydání prvního dlouhohrajícího japonského alba YING YANG. To vyšlo 29. června.

Po delší přestávce se kluci začali ozývat začátkem února 2017. Vydali upoutávky na nové korejské mini album Mirror. To vyšlo ve dvou verzích, černé a bílé, 8. února spolu s překvapivě temným a krvavým videoklipem k titulní písni Black or White.

Dne 1. září společnost Amuse Korea oznámila, že skupina chystá comeback, avšak bez Caspera, který se rozhodl Cross Gene opustit a jít svou cestou. Bohužel si fanoušci museli počkat. První upoutávky k návratu se totiž objevily až v dubnu 2018. Nové mini album Zero vyšlo nakonec 8. května, spolu s velmi povedeným videoklipem k titulní písni Touch It. O několik dní později, 15. května, vydali i MV k druhé titulní písni Fly. V prosinci opustil skupinu také Takuya.


Jako čtveřice vydali chlapci 22. prosince 2019 nový a velmi povedený japonský singl s názvem Corvus. Také se v témže roce věnovali individuálním aktivitám. 

FOTO:  allkpop.com, crossgene.co.kr

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9