BABYMETAL

Autor bennycz, 10.02.2013
Členové SU-METAL, MOAMETAL, YUIMETAL
Aktivní 2010 - současnost
babymetal.com
youtube.com/feed/UC33_tIj...
facebook.com/BABYMETAL.jp
twitter.com/BABYMETAL_JAP...
instagram.com/babymetal_o...
Hudební a taneční skupina BABYMETAL (ベビーメタル) vznikla v roce 2010. Je to japonská pop idolová kapela skládájící se ze tří členek. Snaží se propojovat vzhled rozkošných školních dívek s tvrdou metalovou hudbou. Samotný název BABYMETAL (ベビーメタル) je odvozen od známého spojení "heavy metal" (ヘヴィメタル).

Ani jedna ze tří členek před zrodem skupiny neznala metalovou hudbu. Působili v ženské skupině Sakura Gakuin, kdy BABYMETAL vznikl jako podskupina. Poté, co hlavní zpěvačka Suzuka dokončila nižší střední školu musela opustit Sakura Gakuin, která byla určený pro nižší věk. Vedení ale nechalo BABYMETAL tak jak je a tímto se odloučili od Sakura Gakuin. Během několika let spolu holky získaly i spoustu ocenění a dokonce vystoupily i v zahraničí. Asi největším úspěchem je vystoupení v Londýnském Wembley a to jako první japonská skupina.

Rok 2018 nezačal pro BABYMETAL právě nejšťastněji. Hned v prvním týdnu nového roku, 5.1., zemřel kytarista Kami-bandu Mikio Fujioka. Květnové turné po Spojených Státech pak významně poznamenala absence Yui. Management neoznámil tuto závažnou skutečnost předem, dokonce trvalo několik dní, než bylo vydáno oficiální vysvětlení, a rozezlení fanoušci mezitím rozpoutali na sociálních sítích peklo. Situace se již mírně zklidnila, ale v tento okamžik (konec srpna 2018) je stále nejasné, jaký další osud Yui a BABYMETALu jako takového, přestože oficálně je Yui stále členkou. Nedostatek innformací a mlžení je samozřejmě živnou půdou pro dohady a spekulace. Nezbývá než čekat, jak se celá situace v nejbližší době vyvine..

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9