Elva Hsiao

Autor Mei, 06.01.2013
Alba Elva Hsiao Self-Titled Album, Red Rose, Tomorrow, 4U, Love′s Theme Song, Kiss, In Love with Love, Fifth Avenue, 1087, 3-Faced Elva, Diamond Candy, Miss Elva, I′m Ready, Super Girl, Elva First, Beautiful Episode, Love Elva... Remix & More
Aktivní 1999 - současnost
www.youtube.com/user/love...
www.facebook.com/pages/El...
Elva Hsiao (čínsky: 蕭亞軒), také známá jako Elva Siu, je taiwanská mandopop zpěvačka, narozená 24. Srpna 1979 v Taipei, hlavním městě Taiwanu.
 
Elva vystudovala Casablanca's College ve Vancouveru (Britská kolonie) a tak skvěle ovládá, slovem i písmem, angličtinu.
 
Původně vystupovala po Virgin Records Taiwan, který pro ni také vymyslel čínské umělecké jméno (蕭亞軒). Debutovala v roce 1999 a jejího prvního alba se v Asii prodalo více než 1 milion kopií.


 
V roce 2001 získala ocenění za nejprodávanějšího čínského umělce na 2001 World Music Awards, které se konalo 2. května v Monaku.
 
Elva si také zazpívala s britskou chlapeckou skupinou Blue a to píseň "U Make Me Wanna", která se objevila i na jejím albu Love's Theme Song, Kiss (2002).
 
V létě 2004 Elva ukončila spolupráci s Virgin Records Taiwan a zatímco o ní další nahrávací společnosti bojovaly, ona si zatím užívala roční pauzu. Bitvu mezi Warner Music Taiwan a BMG nakonec vyhrál Warner Music a Elva se společností 23. března 2005 podepsala smlouvu. Byla jejich 5. hudební divou po Sammi Cheng, A-Mei Chang, Na Ying a Stefanie Sun. Fanoušci byli radostí bez sebe a čekali na příchod nového alba, které Warner sliboval vydat v červnu 2005.


 
Warner během tohoto období ale čelil vnitřním problémům, včetně výměny vedení a změny mnoha zaměstnanců. Mnoho jejich umělců tím bylo postiženo a jejich alba měla jen minimální propagaci. Nicméně nikdo neměl takový velký problém jako Elva, jejíž album bylo odloženo na září, pak na prosinec a nakonec společnost oznámila odklad alba na neurčito.
 
V únoru 2006 Warner v rozhovoru slíbil, že album bude vydáno na přelomu konce března a začátku dubna. To bylo ale jen pár týdnů předtím, než byly ohlášeny další změny zaměstnanců a album bylo přesunuto k vydání na přelomu konce dubna a začátku května. V červnu 2006 vydala Elva nový singl s názvem "The World I Want".
 
V říjnu 2006 stále opožděné album nebylo vydáno. Elva ale prohlásila, že by mělo vyjít v prosinci. V té době v Los Angeles pracovala na taneční choreografii. Také vydala další nový propagační singl "Elva Is Back". Tato velmi chytlavá píseň představovala elektro beaty a rap.
 
Nakonec bylo oznámeno, že album bude vydáno 22. prosince. Neslo název 1087, což označovalo počet dnů, které byla Elva nepřítomna na scéně mandopopu.


 
V polovině roku 2007 vydala hudební video k singlu "Confession". Dalšími singly byly "L.o.V.E", "Not Far Away", "The Ambassador", "Honey Honey Honey" a "My Boyfriend".
 
V roce 2008 se Elva rozhodla přejít zpět k EMI Virgin Records. Popsala to jako „návrat domů“.
 
První Elvino album zpět v EMI bylo 3-Faced Elva. Původně mělo být vydáno na konci května 2008, ale vzhledem k opoždění ve výrobě a schválení Číny jako hostující země Olympijských her, bylo album vydáno až 13. června.
 
Co se týče natáčení. Na Taiwanu dělala Elva reklamy na všechno možné, od mobilních telefonů až po šperky a make-up. Byly to například značky jako Avon, De Beers, Motorola, Pantene nebo Sprite. Také se stala tváří Pumy.
 
Zahrála si také ve dvou filmech Infernal Affairs (2002) a The Butterfly Lovers (2004).

Elva přiznala, že si nechala udělat plastiku očních víček.FOTO: wallpapersup.net
FOTO: my.opera.com
FOTO: nipic.com
FOTO: ivsky.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9