BLOOD

Autor Junnie, 29.12.2012
Alba 1st Period,1st Period DX,2nd Period DX,Vengeance for Blood DX,Les Fleurs Du Mal,Vengeance for Blood Integral Edition,The Reaper Behind Me,Lost Sky,Bathory
Členové Kiwamu,Kazuha,Azami,Dora
Aktivní 2002-2009, 2011-součastnost
BLOOD je japonská skupina, která byla na scéně od roku 2002 do roku 2009, avšak vrátili se zpátky v roce 2011.BLOOD mají za cíl, vytvořit hudbu, která vyjadřuje význam lidských emocí. Jsou úzce spojeni s Visual Key stylem, ale kapela se spíše zařazuje mezi ''gothic'' skupiny.
Procestovali Japonsko,Evropu,USA,Mexiko i Austrálii. Jsou jedna z prvních skupin, co měli turné v Austrálii.
 
BLOOD byla založena v únoru 2002 v Osace a má oddělit  „období“ uvedené v měnících se koncepcích.Kapela vznikla tak, že členové Kiwamu a  Kaede připojili do projektu duo Dai a Taichi.Během prvního období, vydali tři singly – Bloodtype,Morphine/Collector a Tsuioku: I Remember  You.
10.2.2003 bylo druhé období BLOOD, tentokrát se zpěvákem Takeshim  a vydali mini-album "Blood". V tu dobu se objeví v USA na „Fanime“ a „Anime Expo“ v průběhu téhož roku. Také vydali své demo nahrávky.
 
Dne 24.2.2004 Tachi spolu s Takeshim skupinu opustili.BLOOD se ale na „Fanime“ ukázali v květnu s novým zpěvákem Fu-Kim.To bylo jeho první vystoupení s kapelou v Americe.
 
Se vstupem nového zpěváka Fu-Kiho se skupina začala pohybovat víc v hard-rock směru.Jejich další série alb bude sledovat upíří příběh, hodně ve stylu románů Anny Riecové.
V zimě roku 2004, vydali „Vengeance for Blood“ a jejich celosvětové turné začíná v Evropě.
Brzy poté, byl se skupinou rozhovor v rádiu „Tranistions“ v show „Bad Transitions on 91.7 WIXQ FM“. Přehlídka byla vysílána také prostřednictvím internetového přenosu.
 
Během turné v roce 2005, odehráli tři vystoupení v Mexiko City. To léto (červenec 2005), vydali „Vengeance for Blood 2“ a následovalo další evropské a mexické turné.Během mexického turné, bylo natočeno celovečerní živé DVD „Vengeance for Blood-Live in Mexico“
Brzy v roce 2006, vydali záverečnou kapitolu ve svém upířím pojetí „Vengeance for Blood 3“. Bylo vyrobeno 2000 kopií, které byly vyprodány za čtyři dny.
 
V listopadu 2006, byl další rozhovor pro WIXQ FM, tentokrát na nově vytvořené Tainted Reality, pořádané bývalým Bad Transitions hostem Rogerem Shackelfordem.Následující měsíc (březen 2006), jela skupina poslední turné s upíří koncepcí ohledně Evropy, a speciálně živé akce v Japonsku.
Nedlouho poté, oznámili turné v USA a Mexiku (Les Fleurs Du Mal).Turné bylo vyprodáno na obou zastávkách v Los Angeles i New Yorku.
S upířím konceptem skončili, a Blood se rozhodli pro nový začátek. Dále pokračovali v hard-rocku, ale začali novou koncepci založenou na poezii francouzského básníka – Charlese Baudelaire.
 
V rámci francouzské poezie vydali první mini-album s názvem „Spleen ~ Despair~“ – 7.10.2006.Další turné v Evropě následovala, stejně jako i oznámení o mini-turné v USA v březnu 2007.
"Les Fleurs du Mal" byl propuštěn 7.7.2007 v Regular a Limitované edici.
V tomto období, Kiwamu otevřel Cure distibuci (nyní známé jako Darkest Labyrint), který se zaměřuje na distribuci CD ze zahraničí v Japonsku.
 


Téměř měsíc po vydání "Les Fleurs du Mal" BLOOD pustili „Best Collection 2002-2007“
Poté kapela pracovala na jejich pojetí Symphony of Chaos", který následuje gotický průmyslový zvuk.
EP "Dead-Hearted" bylo propuštěno 9.9.2007 a je první v díle Symphonie Chaos  konceptu.
Duet „Chain“ se zpěvákem Exo-Chika, byl propuštěn v prosinci 2007.
 
Na začátku 2008 byly aktivity kapely tiché.Aby ticho prolomili, vydali "The Reaper Behind Me", první celovečerní album z nového konceptu.CD obsahuje dva disky, v němž druhý má obsah 10 remixů písní z před alba. Po vydání alba jede skupina na turné v Austrálii.
 
BLOOD se oficiálně vrátili v roce 2011, s novými členy Hayato (kytara), Kazuha (kytara), Dora (bicí) a Azami (baskytarista ze skupiny Misaruka).Uvolnili dvouhru „Bathory“ v červnu a „Elizabeth“ v říjnu.Skupina vykonala severoamerické turné v listopadu,předvádění v Torontu,Bostonu,New Yorku,Pennsylvanii, a na Anime v USA s hlavním aktem „Matenrou Opera“.
 
8.6.2012 opustil Hayato skupinu z neznámých důvodů.V rozhovoru nechtěl říct důvod.

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9