Nicholas Tse

Autor Mei, 28.12.2012
Alba My Attitude, Horizons, Believe, 活著VIVA, Jade Butterfly, ME, Reborn, One Inch Closer, Listen Up, Release , Last of Nicholas Tse , ...
Aktivní 1997 - současnost
www.facebook.com/TseNicho...
Nicholas Tse (Tse Ting Fung, čínsky: 謝霆鋒,) se narodil 29. srpna 1980. Je to hongkongský zpěvák, skladatel, hudebník, herec a podnikatel. Je členem Emperor Entertainment Group.
 
Původně učil v TV bojová umění, která i nadále praktikuje. V roce 2003 založil Post Production Office Limited, největší post-produkční společnost v HongKongu, která poskytuje služby pro filmy, videa, hry a reklamy. Každý rok společnost vydělává více než jednu miliardu hongkongských dolarů ročně.
 
V roce 2011 získal na Hong Kong Film Award cenu za nejlepšího herce.
 
Nicholas je syn herce Patricka Tse a herečky Deborah Lee. Narodil se v HongKOngu, ale když byl mladý, odstěhoval se do Vancouveru v Kanadě. Má mladší sestru Jennifer Tse.
Ve Vancouveru navštěvoval St. George's School a později Hong Kong International School, ale to je jeden rok. Pak žil rok ve Phoenixu (Arizona) a později se znovu vrátil do Vancouveru. Ještě než se vrátil do HongKOngu, studoval v Japonsku hudbu. Má hongkongské a kanadské občanství.


 
Hudba
 
Nicholas zpíval na rodinném večírku, když ho objevil Albert Yeung, hlava Emperor Entertainment Group. V roce 1997 Nicholas podepsal nahrávací smlouvu s EEG pod značkou Fitto a vydal své první album My Attitude. Ten rok také vyhrál cenu za nejlepšího nového umělce.
 
Velkého úspěchu dosáhl v roce 1998 s písněmi jako "早知" (Knew it would be like that) a "如果只得一星期" (If there's only one week). V roce 1999 získal cenu v Jade Solid Gold Top 10 Awards s populární písní "非走不可" (No choice but leave), která byla nahraná 27. září 1993.
 
V roce 2000 Nicholas vydal album a píseň "活著VIVA", která je u posluchačů považována za nejoblíbenější píseň vůbec. V roce 2001 pak vydal album "玉蝴蝶", které mělo dva hity  "玉蝴蝶" a "潛龍勿用".


 
Film
 
Nicholasovy nejproslulejší akční filmy jsou Dragon Tiger Gate, Gen-X Cops, Young and Dangerous: The Prequel, a Invisible Target (Neviditelný cíl). Také spolupracoval s Jackie Chanem ve filmu New Police Story. Dále si zahrál i v několika romantických filmech jako jsou Tiramisu a Jade Goddess of Mercy.
 
Později se ukázal i v komediálních filmech jako Enter the Phoenix, McDull, the Alumni, A Chinese Tall Story. Také získal cenu na Asian Film Awards  za nejlepší vedlejší roli v Bodyguards and Assassins a to v roce 2010. V roce 2011 porazil na Hong Kong Film Awards  hvězdy jako Chow Yun Fat, Jacky Cheung a Nick Cheung a získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon.
 

 
TV seriály
 
Nicholas hrál v několika dramatech TVB Hong Kong. Jsou to Aiming High (撻出愛火花), The Monkey King: Quest for the Sutra (齊天大聖孫悟空). Jsou to ale spíše více komediální a dobrodružné seriály, než dramata. A pak hrál v dokumentu On the Road II (向世界出發II), který se natáčel v Kambodži. Zbytek jeho seriálů byl natočen na pevninské Číně a jsou založeny hlavně na starověké čínské společnosti.


 
Osobní život
 
Měl chvíli vztah s kolegyní z hereckého průmyslu Faye Wong, která je o 11 let starší než on.
 
Dne 31. července 2006 oficiálně přiznal zasnoubení s Cecilii Cheung a to v rozhovoru s hongkongskou rozhlasovou stanicí 881/903. 29. září pak ukázal svůj snubní prsten. On a Cecilia byli tajně oddáni na Filipínách v Pamelican. 2. srpna 2007 se jim pak narodil syn Lucas. Druhého syna Quintuse pak Cecilia porodila 12. května 2010. Podle posledních údajů prý 14. června 2011 Nicholas podal žádost o rozvod.
FILMOGRAFIE


2012    
Jik zin
Siu Sat Dik Chi Dan
 
2011    
Treasure Inn
Xin Shao Lin Si
 
2010    
Informátor
Yit Lat Lat
 
2009    
Bojovníci bouře
Ochránci a zabijáci
 
2008
Kapka krve
 
2007
Da Ren Wu (TV seriál)
Neviditelný cíl
Song Long xuất hải
Wing Chun (TV seriál)
 
2006    
Akce nemluvně
Sei dai tinwong
Strážci Dračí brány
 
2005    
San jaat si hing
Úpis
Velké dobrodružství
 
2004
Návrat draka
New Police Story
Yu guanyin
 
2003
Medailon
 
2002
Chai tin dai sing suen ng hung (TV seriál)
Luen oi hang sing
Wan bok lut chaai
 
2001
Lao fu zi
Maan ung fung wan
Ngo dik yeh man tung hok
 
2002
Chai tin dai sing suen ng hung (TV seriál)
 
2000    
Da ying jia
Do poslední kapky krve
Shap yee yeh
 
1999    
Ban zhi yan
Gen-X Cops
Ku jing guai tan
Shao nu dang
Zhong hua ying xiong
 
1998
San goo waak chai ji siu nin gik dau pinFOTO: sharewallpapers.org
FOTO: facebook.com/TseNicholas
FOTO: facebook.com/TseNicholas
FOTO: jaynestars.com
FOTO: jooktime.com
FOTO: nicholas-tse.net

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9