GIRUGAMESH

Autor AngryDaeguni, 13.12.2012
Alba 13′s Reborn, Girugamesh, Music, Now, Go
Členové Satoshi, Nii, Shuu, Ryo
Aktivní 2003-současnost
www.girugamesh.jp/jp/prof...
twitter.com/real_girugame...
Girugamesh (ギルガメッシュ Girugamesshu) začínali jako japonská visual kei rocková skupina založená roku 2003. Jejich název je odvozen od starověkého krále Gilgameše. Jejich název je také občas stylizován s přehláskou: girugämesh.

Skupina Girugamesh vznikla v japonském městě Chiba v roce 2003. Shuu a Nii se znali ze školy a k nim se později přidal Satoshi a Ryo. První vystoupení odehráli, když ještě členové chodili na střední školu. Roku 2004 podepsali smlouvu s Gaina-Japan. Téhož roku vydali první singl Kaisen Sengen, který se úmistil na desátém místě v Oricon Indies. V roce 2005 spustili Girugamesh své první japonské turné. Po skončení turné vydali EP Goku-Shohankei Enban-.

V roce 2007 se Girugamesh upsali evropské Gan-Shin. Girugamesh se potom stali jednou ze skupin, které vystupovali na japonském rockovém festivalu J-Rock Revolution v Los Angeles. Během J-Rock Revolution Girugamesh dali možnost k volnému stahování jejich skladeb. Ryo se k tomuto činu vyjádřil takto: ,,Pokud se vám kapela opravdu zalíbí po prvním poslechu, koupíte si její originální CD."

V létě 2007 vydali Girugamesh nové EP s názvem Reason of Crying a v prosinci téhož roku vyšlo album Girugamesh.

V roce 2008 skupina uspořádala japonsko-evropské turné pod názvem Stupid Tour 2008. Navštívili skoro celé Japonsko včetně Okinawy a z evropských států Německo, Francii, Velkou Británii, Švédsko a Finsko.

Po vystoupení na Wacken Open Air v Německu se stali součástí Shinig Tour 2008. Tohoto turné se zúčastnilo spoustu kapel, ale finále v Tokiu se týkalo pouze Girugamesh.V červenci 2008 vznikla anglická verze oficiálních stránek Girugamesh a skupina oznámila, že by chtěla vydat debutové americké album. Tak se i stalo.

5.listopadu 2008 Girugamesh vydali své třetí album Music. Po dlouhém japonském turné 2009 si skupina zahrála ve Spojených státech na Sakura-conu v Seattlu. Po návratu do Japonska vydali Girugamesh DVD Crazy Tour 2009. Téhož roku také vydali nový singl Border a čtvrté album Now. Stejně jako nové album pojmenovali své turné v roce 2010.

26.ledna 2011 vydali Girugamesh nové album Go. Toto album bylo k dostání v Evropě od 2.února 2011.V roce 2014 vydali mini album "gravitation".

V únoru 2016 potom vydali mini album "chimera". Tento název poukazuje na kapelu jaká právě je. Chymera je hybridní stvoření stejně tak jako muzika Girugamesh - jemné tóny společně s těžkým rockovým soundem. Mix různých typů hudby. Obal alba byl navrženem zpěvákem Satoshim a zobrazuje vajíčko v plamenech - zrození chiméry. Když se chyméra vylíhne, vyjde také oheň - oheň který symbolizuje vášeň, zlobu a zuřivost. Zuřivost je konceptem chimery.

V květnu 2016 se Girugamesh vydávají na evropské turné a oznamují disbanding.

FOTO: rokkyuu.com, severinschweiger.de

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9