Winterplay

Autor AsianStyle, 08.12.2012
Alba Choco Snowball, Happy Bubble, Happy Snow Bubble, Hot Summer Play, Touche Mon Amour, Songs of Colored Love, Sunshines, Don’t Know Why
Členové Lee Juhan (이주한), Hye Won (혜원), Soh Eun Gyu (소은규), Choi Woo Joon (최우준)
Aktivní 2008 - současnost
www.winterplay.com
www.youtube.com/playlist?...
Dovolte mi seznámit Vás s mimořádnou korejskou popovou skupinou. Tohle kvarteto má totiž místo tanečních botek trumpetu, basu, kytaru a jeden z nejkrásnějších jazzových vokálů.

Winterplay
 
Winterplay byste těžko označili za konvenční jazzovou skupinu, není ale ani skupinou typicky popovou. Všichni zúčastnění jsou sice jazzoví umělci, rozhodli se však pro popovější přístup. 

Původně se Lee Joo Han (trumpeta), Hye Won (vokál), Soh Eun Gyu(basa) a Choi Woo Joon (kytara) sešli, aby vytvořili hudební projekt. Většina jazzových umělců si přes zimu dává menší pauzu, nicméně, jak říká Joo Han, jejich myšlenka projektu spočívala v tom, že budou hrát jen v zimě. A tak vytvořili Winterplay zcela nezávisle, bez vlivu hudebních agentur. S pomocí ředitele hudebního vydavatelství Fluxus (a zároveň kamaráda Joo Hana) nahráli a namixovali své skladby na desku. Řediteli se jejich hudba líbila a ihned s Winterplay podepsal kontrakt.

Roku 2008 přicházejí se svým prvním oficiálním albem Choco SnowBalls a později toho roku i s druhým Happy Bubble. Jako pop-jazzová skupina se na pódiích korejských hitparád ála Music Bank a jiné neobjeví, do povědomí věřejnosti se i tak dostávají skrze reklamy a filmové a seriálové znělky. 

A právě Happy Bubble si firma Samsung vybrala do jejich reklamy na pračku Hauzen Bubble. V reklamě si zahrála herečka Han Ga In.S Happy Bubble vyhráli Winterplay 1. příčku v domácím jazzu.

V následujícím roce si připravili alba dvě, korejské Hot Summer Play s titulní písní Gypsy Girl, a japonské album Songs of Colored Love.

V roce 2010 přinášejí další dvě japonská alba (Sunshines, Don't Know Why) a korejské Touché Mon Amour, které se se svou titulní stejnojmenou písní stalo totální peckou.
V současné době se objevují nepotrvzené informace o odchodu Winterplay z Fluxusu k Loudpigs.
Prozatím však fanouškové čekají na jejich návrat.

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9