miss A

143 Odebírat
Autor M.Chan, 02.12.2012
Alba A Class, Hush
Členové Fei, Min, Suzy, Jia
Aktivní 2010 - současnost
missa.jype.com
youtube.com/user/missA
facebook.com/saymissA
twitter.com/jypemissa

Miss A je tříčlenná skupina fungující pod JYP Entertainment. Min a Suzy jsou Korejky, třetí členka Fei pochází z Číny.

Původně byly Miss A pětičlenná skupina a aktivně působily hlavně v Číně. Jelikož ještě neměly žádné oficiální jméno, byly tam známé jako JYP Sisters, Sisters nebo jako čínské Wonder Girls. Mezi členkami byly FeiLim (která je nyní členkou pravých nefalšovaných Wonder Girls) a Jia, která několik let fungovala i jako součást již pojmenovaných Miss A. Zbývající dvě členky se rozhodly skupinu opustit. Volné místo bylo zaplněno mladičkou Suzy, která do té doby měla zkušenosti jen s focením pro internetové obchody s oblečením.

V této sestavě podepsaly smlouvu se Samsung China a vydaly reklamní song Love Again. Min, která do té doby trénovala v USA, si ve videoklipu k této písní střihla také malou roli. Později bylo oznámeno, že i ona se stane členkou této nové skupiny. Sestava z nejslavnější éry Miss A je tedy Fei, Jia, Suzy a Min.

Miss A debutovaly v Koreji 30. července 2010 s mini albem Bad But Good. Hlavní píseň Bad Girl Good Girl jim okamžitě přinesla nejen několik ocenění, ale i mnoho fanoušků. S následujícím mini albem Step Up a písničkou Breathe, která měla exotický nádech jen potvrdily, že jsou velmi schopné a mají svůj jedinečný styl.

 

V květnu 2011 vydaly miss A single Love Alone, s kterým vystoupily na All That Skate Spring 2011, kterého se zúčastnila olympijská vítězka Kim Yu Na. O dva měsíce později vydaly první plnohodnotné album A Class

Na konci září 2011 debutovala tato skupina v Číně, kde vydala čínskou verzi svého alba A Class, na kterém byly mimo jiné i čínské verze jejich největších hitů Bad Girl Good Girl, Breathe, Goodbye Baby a Love Again.
 

Do Koreje se vrátily s mini albem Touch a videoklip ke stejnojmenné písničce shlédlo během prvního dne přes 1 000 000 lidí. V březnu 2012 byla vydána i čínská verze videoklipu. Násladovalo vydání čínské verze celého mini alba v Hong Kongu a Tajwanu, které se vyšplhalo až na vrchol čínských online žebříčků.

V polovině října vyšlo další mini album: Independent Woman Pt. III. Den poté byly členky skupiny zapleteny do menší autonehody, která je naštěstí nijak neohrozila a Miss A se vrátily na pódium hned 18. října. Titulní píseň I Don't Need a Man ukazuje členky skupiny jako sebevědomé  ženy, které se nechtějí spoléhat na pomoc přítele nebo rodičů. Chtěly tak poukázat na nešvar mladých korejských žen, které mnhody mají tendence nechat se živit přítelem nebo rodiči.

 
 

Po více než roce se na scénu vrátily s druhým full albem Hush. Již v druhém týdnu propagací si za stejnojmennou titulní píseň odnesly cenu z hudebního pořadu Inkigayo. Začátkem prosince 2013 ukončily propagaci alba v Koreji a téměř okamžitě odjely album propagovat do Číny.

Prozatím posledním počinem je mini album COLORS z března 2015, které provázela i online reality show Real Miss A. Videoklip k titulní píseni Only You měla na Youtube více než 2 miliony shlédnutí během prvních 24 hodin.

Na konci května 2016 JYP Entertainment oznámilo, že vypršel kontrakt čínským členkám Fei a Jie. Zatímco Fei se rozhodla kontrakt prodloužit, Jia skupinu i společnost opustila. Miss A se nyní plánují zaměřit na sólové aktivity. 

Další členkou, ktorá Miss A opustila byla Min, které smlouva vypršela v dubnu 2017. Tohle bylo taky důvodem, že se JYP rozhodl skupinu rozpadnou. Všechny členky pokračujú v solo aktivitách. 

 
 

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9