SS501

158 Odebírat
Autor Xiunka, 26.11.2012
Alba Warning, Snow Prince, Deja Vu, Find, UR Man, Solo Collection, Rebirth, Destination, SS501 S.T 01 Now, Kokoro, Distance, Lucky Days, SS501, All My Love
Členové Kim Hyun Joong, Park Jung Min, Heo Young Saeng, Kim Kyu Jong, Kim Hyung Jun
Aktivní 2005 - současnost (pauza)
ss501official.blogspot.cz...
www.youtube.com/user/DSP
www.facebook.com/ss501Off...
twitter.com/xharmayne03_2...

SS501 (vyslovováno jako „Double-S Five-Oh-One či Deo Beul E Seu Oh Gong Il, korejsky: 더블에스오공일, čínsky: 雙五百強之一 a japonsky: ダブルエスオゴンイル) je jihokorejská chlapecká skupina, která vznikla v rámci společnosti DSP Media. Skupina debutovala 8. června 2005 v pěti členech s mini albem Warning. Členové jsou Kim Hyun Joong, Heo Young Saeng, Kim Kyu Jong, Park Jung Min a Kim Hyung Jun.
 

Jméno skupiny je kombinací písmen a číslic, jež mají speciální význam. První „S“ je zkratka pro „Superstar“. Druhé „S“ je zkratka pro „Singer“ (zpěvák). Kombinace čísel 5, 0 a 1 symbolizuje „pět členů navždy spojeni jako jeden“. Officiální fanklub SS501 nese název „Triple S“, což znamená SSS - Super Star Supporters (Příznivci Super Hvězdy).
 

V květnu 2010 vydala skupina poslední album Destination, producentem byl Steven Lee. V červnu 2010 po uplynutí smlouvy jako skupiny pod DSP se všichni členové rozutekli k jiným společnostem, jelikož žádná společnost v té době je nebyla schopna přijmout jako celek. I když jsou všichni pod jinou společností, tak dle leadera HyunJoonga nejsou rozpuštěny.


Jak SS501 vznikla?


Všichni byli vybráni přostřednictvím konkurzu. Nicméně všichni členové prošli divokým hudebním a tanečním tréninkem před tím, než mohli vystupovat jako skupina. Ačkoli všichni členové začali svou kariéru na hudební dráze, každý z nich se i proslavil jinými žánry, buď jako herec anebo producent. Od začátku nebyl každý z nich omezený jen na zpěv. Hyun Joong a Jung Min projevili zájem o herectví, byli školeni pro herectví a objevili se i na televizních obrazovkách po etapách. Hyung Jun a Young Saeng také vystupovali jako sóloví zpěvací. Kyu Jong, který se velmi zajímá o tvorbu hudby, absolovoval hudební vzdělání a nakonec se stal producentem.  


HISTORIE


Před debutem


Před debutem skupiny měla většina členů už se světem zábavy zkušenost.

Kim Hyun Joong měl zpočátku debutovat v pětičlenné skupině, v níž měl být Han Yeon z B2Y (nyní rozpuštěna) leaderem a Hyun Joong nejmladším členem. Během let 2001 a 2002, zatímco pracoval jako číšník v rodinné restauraci nacházející se v Jamsil-dong, byl Hyun Joong představen generálnímu řediteli kvůli vytvoření nové skupiny. Zatímco členové spolu prošli výcvikem, byli požádáni svoji společností, aby debutovali v Číně jako hallyu projekt skupiny, nicméně oni to domítli a byli rozpuštěni. Hyun Joong pokračoval a zúčastnil se konkurzu k DSP Media (dříve DSP Entertainment) a stal se členem a leaderem SS501.

Heo Young Saeng začínal jako trainee u SM Entertainment. Poté přesedlal a připojil se k DSP Media, kde stal se členem a hlavním zpěvákem SS501.

Park Jung Min byl jednou komerčním modelem pro kondomy. Když mu bylo 13, byl vyhledán agenturou a přijali ho jak v DSP Media tak i v SM Entertainment. V té době mu u SM Entertainment řekli, že připravují novou skupinu, ale že se skupina bude skládat z mnoha členů, což měla být skupina Super Junior. Jung Min si ale nakonec vybral DSP Media, protože věřil, že s DSP bude debutovat rychleji.

Kim Hyung Jun se objevil v hudebním klipu Catch od Ock Joo Hyuna v roce 2004. Také byl první, kdo se připojil k SS501, což znamená, že měl nejdelší tréninkové období.Kromě toho měli SS501 svoji první variety show před debutem pod názvem SS501 M!Pick na Mnet, kde diváci mohli vidět zdokumentované dny před debutem a tři měsíce s nimi po debutu.
 

2005 - 2006: Debut


Skupina SS501 debutovala 8. června 2005 se svým prvním mini albem Warning. Své druhé mini album vydali později v roce 2005 (pět měsíců po debutu) pod názvem Snow Prince. Během této doby založili svůj oficiální fanklub pod názvem Triple S, jehož barva je perleťově zelená. Popularita skupiny hned stoupala k výšinám, jelikož skupina získala mnoho rookie cen po svém debutu.Skupina byla v roce 2006 nejvíce aktivní v Koreji, ačkoli měli svůj první fan meeting v Japonsku v dubnu téhož roku. Stalo se tak kvůli stavu krku Young Saenga, který vyžadoval operaci, což vedlo k potřebě plného zotavení. V polovině roku 2006 se konal jejich první úspěšný koncert Step Up Concert v Osace, Japonsku. Později v roce 2006 se vrátili do Koreje s cílem propagace svého prvního studiového alba, které vyšlo 10. listopadu pod názvem S.T 01 Now. Singly z alba obsahují Unlock a Four Chance. Kromě propagace alba na různých variety a hudebních show natáčeli také pořad na Mnet, který je známý od názvem SS501 SOS. Skupina (s výjimkou Young Saenga, který se zotavoval z operace) také propůjčila svůj hlas pro animovaný film Pi's Story v roce 2006.
 

2007 - 2008: Průlom úspěchu, japonský debut, Boys Over Flowers a podskupina


Později v roce 2007 skupina debutovala na japonském trhu, aby rozšířila své aktivity mimo Koreu. Japonský fanklub založili pod názvem Triple S Japan, který oficiálně vznikl 25. března 2007, když SS501 měli své oficiální setkaní s klubem. Skupina v této době vydala japonský singl Kokoro v několika verzích, z nichž jedna byla se všemi členy a dalších pět s každým členem samostatně. Singl se umístil na 5. místě v žebříčku v Oriconu a další den se posunul až na 3. místo. Také byl vybrán jako končící ústřední melodie k anime Blue Dragon.

Skupina se objevila v japonském drama Hotelier jako cameo v 7. epizodě. V květnu 2008 se Hyun Joong připojil k obsazení We Got Married spolu s Hwangbo v 9. epizodě. Ostatní členové se často objevili na zmíněných show, zatímco prováděli své japonské aktivity a nahrávali nadcházející druhý singl. Později v září skupina vydala druhý japonský singl pod názvem Distance. Konečně 24. října, o měsíc později, vydali album, které pojmenovali sami po době: SS501. Také obdrželi cenu Nováček v lednu 2008 na Japan Gold Disc Award, což bylo vůbec poprvé, co korejští umělci obdrželi tuto cenu.Skupina se vrátila do Koreje se svým singlem Deja Vu, který vydali 13. března 2008. Titulní skladba byla první písní, který byla propagovaná, a začali svůj comeback na hudebním pořadu M! Countdown. Po úspěchu se singlem Deja Vu začali propagovat druhý single A Song Calling for You. V červnu 2008 ukončili své propagace na Music Bank, aby se vrátili zpátky do Japonska. Třetí japonský singl vydali 18. června 2008 pod názvem Lucky Days.

Dne 4. října zastoupila skupina Koreu a vystoupili na Seoul World Cup Stadium. Získali cenu Nejlepší asijský umělec na festivalu 5th Asia Song Festival, který pořádala nadace Korea Foundation for International Culture Exchange.

Dne 2. října 2008 byl Hyun Joong obsazen do své první hlavní role jako Yoon Ji Hoo v korejské verzi Hana Yori Dongo, oficiálně pojmenované jako Boys Over Flowers. Díky této roli získal cenu Nejpopulárnější herec při předávání cen na Seoul International Drama Awards 2009 a cenu Popularity během předávání cen na 45th PaekSang Arts Awards. Drama bylo vysíláno na KBS během první poloviny roku 2009. Během začátku roku 2009 byl obsazen Jung Min do muzikálu Grease jako Danny Park, což byl jeho muzikální debut. Kvůli této roli získal cenu Nejlepší nový muzikální talent během předávání cen Golden Ticket Awards. Zatímco Hyun Joong a Jung Min byly zaneprázdněni svými solovými aktivitami, zbývající tři členové vytvořili SS501 Project Group s Young Saengem jako leaderem. Vydali album U R Man v listopadu 2008 se stejnojmennou taneční skladbou, kterou propagovali samotní tři členové s výjimkou některých vystoupeních, kterých se zúčastnila celá skupina. Projektová skupina také vystoupila s U R Man ve čtvrté epizodě Boys Over Flowers. Navíc přispěli k OST Boys Over Flowers skladbou Because I'm Stupid, díky které získali hned několik ocenění: Píseň měsíce (únor), cena Nejlepší OST a Nejlepší TV drama píseň roku a další.


 

2009 - 2010: Mini alba, první asijské turné, odchod z DSP Media


SS501 vydali své oficiální druhé japonské studiové album All My Love 13. května 2009. Ačkoli prováděli a capella vystoupení během posledních let, bylo to poprvé, co byla na jejich albu zahrnuta a capella titulní píseň pod názvem All my Love. Propagační turné se konalo v Japonsku kvůli podpoře alba.

Dne 21. července 2009 vydali své šesté mini album Solo Collection, které sestávalo z písní jednotlivých členů. Také obsahuje mini drama, kde se objevují samotní členové skupiny zvláštně Hyun Joong a Jung Min. V srpnu 2009 se pustili do svého prvního turné pod názvem 1st Asia Tour Persona, které se skládá ze dvou koncertů v Soulu. Tyto dva koncerty byly následovány dalšími patnácti, v Japonsku, Taiwanu, Hong Kongu, Thajsku, Číně, Malajsii a v Singapuru.Sedmé mini album Rebirth vydali ve dvou částech: v limitované a plné verzi. První verzi vydali 20. října a druhou 22. října. Skupina propagovala album se singlem Love Like This, skladbou, na kterou spolupracovali se Stevenem Lee, Seanem Alexanderem a Drewem Ryanem Scottem. Singl také zazpívali Scottova skupina - Varsity Fanclub s anglickým textem se stejnou titulní písní, který vydali později v roce 2010.

Dne 21. listopadu se skupina spolu s umělci z SM Entertainment, Inwoo Production a Pledis Entertainment nezúčastnila 2009 Mnet Asian Music Awards. Nicméně DSP uvedli, že na rozdíl od jiných agentur nebojkotovali událost, ale byli zaneprázdnění přípravami svého prvního asijského turné.

V roce 2010 skupina pokračovala ve svém asijském turné koncertem v Thajsku před konáním finálního koncertu 27. února v Soulu na závěr turné. I když vydání nového alba naplánovali na 1. května 2010, datum odsunuli kvůli dokončujícím se přípravám.

Vystoupili na 2010 Dream Concert později téhož měsíce. Kvůli Hyun Joongově zranění zpívali dvě balady namísto skladby ke comebacku.Jejich poslední mini album před ukončením smlouvy nese název Destination. Vydali ho 24. května 2010. Titulní skladbu je Love Ya, složil ji Steven Lee. Love Ya je píseň s doprovodem orchestru mísící se s melodií klavíru. Jejích první vítězství s titulní skladbou Love Ya nastalo v hudebním pořadu KBS Music Bank 11. června. Dne 18. června DSP oznámili, že SS501 ukončují propagační akce s Love Ya kvůli vypršení smlouvy 7. června 2010, po pěti letech od debutu.

Během druhé poloviny roku 2010 po vypršení smlouvy skupiny s DSP Media členové následně podepsali smlouvy s jinými společnostmi. Hyun Joong podepsal smlouvu s KeyEast Entertainment na konci června. Následoval ho Jung Min, který v srpnu podepsal smlouvu se CNR Media, a Hyung Jun, který ji podepsal s S Plus Entertainment. Nakonec v říjnu Young Saeng a Kyu Jong podepsali smlouvu u stejné společnosti, B2M Entertainment.

I když členové podepsali smlouvu s jinými společnostmi, SS501 si od roku 2011 zachovala svůj název. Všechny nové společnosti členů uvedli, že činnost SS501 je prioritou v jejich smlouvách. Všichni členové také uvedli, že se skupina rozhodně nerozpadla.

Hyun Joong v rozhovoru vysvětlil, že v té době nebyla žádná společnost schopna je přijmout jako celek, proto se skupina rozhodla popadnout šanci a věnovat se svým solovým aktivitám. V říjnu 2010 Hyung Jun oznámil, že SS501 plánuje vydat nové album v roce 2011, ale to se bohužel nekonalo, asi pravděpodobně kvůli nabitému programu členů.
 

2011 - současnost


To vše najdete u jednotlivých členů.

 FOTO: kst.vn; nuel-brani.blogspot.com; cheezeemelt.blogspot.com, kpopmagazin.de, seavaes.deviantart.comm, kpopmagazin,., rainaftershine501photos.wordpress.com, ss501.wordpress.com, dvdclub4u.weloveshopping.com, kpoptopmusic.weebly.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9