Highlight

313 Odebírat
Autor Eunka, 26.11.2012
Alba Beast Is the B2ST, Shock of the New Era, Mastermind, Lights Go On Again, Fiction and Fact, Midnight Sun, Hard to love, How to love, Good Luck, Time, Ordinary, Higlight, Can You Feel It?, Calling You, Celebrate, Outro, The Blowing
Členové Du Jun, Yo Seop, Gi Kwang, Dong Woon
Aktivní 2009 - současnost
aroundusent.com/notice_de...
www.youtube.com/channel/U...
twitter.com/ent_aroundus?...
instagram.com/ent_aroundu...

Highlight, dříve známí jako BEAST 비스트 (také stylizováno jako B2ST), je nyní čtyřčlenná jihokorejská chlapecká skupina založena společností Cube Entertainment v roce 2009. Původně se skládala ze šesti členů, ale v roce 2016 skupinu opustil Jang Hyun Seung. Od roku 2016 do roku 2019 jich bylo pět, ale v březnu 2019 odešel Jun Hyung kvůli KakaoTalk skandálu. Leaderem je Du Jun. Jméno fanklubu: Light.
 

Ačkoliv se BEAST na počátku dostávalo nemilého označení "recyklovaná skupina" (většina členů debutovala či měla debutovat v jiných skupinách), patří mezi ty skupiny, které od svého vzniku raketově vzlétly a později patřily k nejznámějším kpop skupinám nejen v Jižní Koreji, ale i po celém světě.Dne 14. 10. 2009 se začalo prodávat debutové mini album Beast Is the B2ST a během prvního měsíce bylo zcela vyprodané (20 000 kopií). Proto bylo následně vydano dalších 20 000 kopií. To byl na nováčky neobvyklý úspěch. O dva dny později, 16. 10. 2009, BEAST debutovali s písní Bad Girl. V tomto roce také získali významnou cenu Nováček roku.

Na začátku roku 2010 vydali své druhé mini album Shock of the New Era a s titulní skladbou Shock vyhráli v hudebním pořadu své první ocenění. V září roku 2010 bylo vydáno třetí mini album Mastermind s titulní skladbou Soom. Na další, v pořadí již čtvrté mini album, fanoušci nemuseli čekat dlouho. Listopadovému mini albu s názvem Lights Go On Again se dostalo stejně tak, jako předešlým, velkého zájmu a všech 5 skladeb, které mini album obsahovalo, se umístilo na předních místech Mnet music žebříčku v čele s titulní písní BeautifulV listopadu vyšlo první japonské album s názvem So Beast, které se umístilo na třetím místě Oricon žebříčku s počtem 50 000 prodaných kopií během prvního týdne. O tři dny později se uskutečnila japonská showcase s názvem The Legend of Beast, Vol.1, které se účastnilo přes 10 000 japonských fanoušků a byly zde mimo jiné zveřejněny informace o plánovaném japonském debutu na začátku příštího roku. Podle Hanteo žebříčku se BEAST stali jediným nováčkem, který za rok 2010 prodal více jak 100 000 alb.
 

Na konci toho roku se uskutečnil první oficiální koncert s názvem Welcome to the Beast Airline, který se konal v Jamsil Indoor stadiónu v Soulu. Byl to riskantní krok, vzhledem k tomu, že není obvyklé aby měla čerstvě debutovaná skupina svůj samostatný koncert. Nakonec se tento riskantní tah přeci jen vyplatil a koncert byl po pár minutách zcela vyprodán. Během koncertu fanoušci mohli vůbec poprvé slyšet 3 nové skladby/duety, které byly složeny samotnými členy jako poděkování fanouškům za úspěšný rok. (Dvojice a jejich skladby - Du Jun a Dong Woon - When The Door Closes, Gi Kwang a Hyun Seung - Let It Snow, Yo Seop a Jun Hyung - Thanks To). Fanoušci si na tomto koncertě mohli poslechnout i celou verzi skladby Lights Go On Again, která byla vydána na jejich prvním digitálním mini albu s názvem My Story.První japonský singl Shock vyšel v březnu 2011 a titulní skladba stejného názvu se umístila na druhém místě týdenního žebříčku Oricon. Bohužel krátce na to Japonsko postihlo zemětřesení a BEAST byli nuceni zrušit všechna vystoupení a propagace s nimi spojené.

V polovině května bylo vydáno první album s názvem Fiction and Fact a titulní skladba Fiction získala ocenění skladba roku. Mimo jiné v tomto roce vyšel v pořadí již druhý japonský singl Bad Girl. Ke konci roku proběhlo celosvětové turné United Cube, kde BEAST společně s 4minute a G.Nou navštívili města Soul, Tokio, Londýn a São Paulo.

Na začátku roku 2012 bylo oznámeno celosvětové turné Beautiful Show s konečnými deseti zastávkami po celé Asii a Evropě (Berlín). Koncerty ve Velké Británii, Španělsku, Brazílii a Americe byly zrušeny.Po více jak roční pauze BEAST oznámili comeback a v červenci roku 2012 bylo vydáno mini album Midnight Sun. Titulní skladba Beautiful Night z tohoto alba se umístila na prvním místě ve všech hudebních žebříčcích a přes 3 týdny si tuto pozici udržela.

Rok se s rokem opět sešel a byl tu další comeback. Před samotným vydáním alba Hard to Love, How to Love byly předvydány dvě skladby - Will You Be Okay? a I'm Sorry. Obě skladby se dostaly na první příčky hudebních žebříčků, stejně tak i titulní skladba Shadow z již zmiňovaného alba. 

Rok 2014 byl pro skupinu o něco plodnější než roky předešlé a vydala tak rovnou dvě mini alba - Good Luck se stejnojmennou titulní písní a Time s titulní písní 12:30. V roce 2015 se BEAST zaměřili na japonský trh díky vlastní nezávislé společnosti BEAST Music, ale kromě toho také udělali radost korejským fanouškům, když 27. července vydali nové album Ordinary a klip k titulní písni s názvem YeY.Časy se mění a tak dne 19. dubna 2016 přišla pro všechny fanoušky smutná zpráva. Společnost Cube oficiálně oznámila, že Jang Hyun Seung opustil BEAST, aby se mohl věnovat sólové kariéře. Skupina nadále zůstává v pěti členech.

Krátce na to, co odešel Hyun Seung, skupina oznámila comeback se svým třetím dlouhohrajícím albem. To dostalo název Highlight a vyšlo 4. července 2016 spolu s MV k titulní písni Ribbon. Ještě před vydáním alba kluci přišli s něžnou baladou Butterfly.


Koncem roku 2016 opustili společnost Cube a založili si vlastní nezávislou agenturu, kterou pojmenovali Around Us Entertainment. Dne 24. února 2017 oznámili, že budou vystupovat pod novým názvem Highlight a aby toho nebylo málo, krátce na to oznámili comeback neboli spíše nový začátek. Ještě před vydáním mini alba Can You Feel It? vydali baladu It's Still Beautiful a poté 20. března přišli s MV k titulní písni Plz Don’t Be Sad. Nezapomněli ani na repackaged album nazvané stejně jako titulní skladba Calling You. To vyšlo 29. května.
 Na podzim kluci oznámili, že své 8. výročí oslaví ve velkém stylu. To se také stalo, když 16. října vydali nové mini album se slavnostním názvem Celebrate a k tomu velmi zábavné MV k titulní písni Can Be Better. V roce 2018 se hodně věnovali individuálním projektům a herectví. Krátce po odchodu Du Juna do armády vydali singl s názvem Take Care. Jelikož se rozhodli, že v roce 2019 narukují všichni na vojnu, rozloučili se s fanoušky speciálním albem Outro, které spolu s klipem k písni Loved, vyšlo 20. listopadu. Nutno dodat, že se jim tento hudební dáreček, na kterém je i skladba nahraná Du Junem, mimořádně povedl. Autorsky se na něm podílela celá skupina. Jun Hyung pak skupinu opustil kvůli kakao talk skandálu.

Jelikož všechny členy čekala povinná vojenská služba, měla celá skupina dlouhou přestávku. Čtveřice se nakonec odhodlala ke comebacku v květnu 2021, kdy vydala zbrusu nové mini album The Blowing a MV k titulní písni NOT THE END. Celé album se mimořádně povedlo a pánové jasně ukázali, že rozhodně nepatří do starého železa.ZDROJ:@B2STCzechWonderland 
FOTO: bestkpopmusic.blogspot.com, instagram.com/yysbeast 

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9