TVXQ

178 Odebírat
Autor Xiunka, 25.11.2012
Alba Tri-Angle, Rising Sun, "O"-Jung.Ban.Hap., Mirotic, Keep Your Head Down, Catch Me
Členové U-Know Yunho (유노윤호), Max Changmin (최강창민)
Aktivní 2003 - současnost
www.tvxq.com/
www.youtube.com/user/TVXQ
www.facebook.com/tvxq

DBSK je zkratka názvu jihokorejské skupiny Dong Bang Shin Ki (korejsky: 동방신기, čti Dong Bang Šin Ki), která se skládá ze 2 členů: U-Know a Max Changmin. V Číně jsou známí jako Tong Vfang Xien Qi (東方神起), v Japonsku jako Tohoshinki (čti Tohošinki). Jejich název doslova znamená "Vycházející bozi východu". Jsou jednou z nejúspěšnějších asijských skupin a jsou označováni jako "Hvězdy Asie" nebo také "Králové k-popu".
Mají dva oficiální fankluby - Cassiopeia (Korea) a BigEast (Japonsko), které byly v roce 2008 zapsány do Guinessovy knihy rekordů jako největší fanklub na světě. Barva fanklubu je červená.Skupina debutovala v roce 2003 pod S.M. Entertainment jako pětičlenná skupina (U-Know Yunho, Max Chanming, Xiah Junsu, Hero Jaejoong, Micky Yoochun).
Jejich debut proběhl 26. prosince 2003 se singlem Hug při vystoupení BoA a Britney Spears. S BoA si také zazpívali a capella verzi písničky O Holy Night.
Své debutové album Tri-Angle pak vydali v říjnu 2004, které se umístilo na prvním místě hitparád a s počtem 242 580 prodaných kusů se album stalo 8. nejprodávanější nahrávkou roku.V roce 2005 debutovali v Japonsku se singlem Stay with me tonight pod společností Avex Rythm Zone.
Jejich první mezinárodní turné Rising Sun 1st Asia tour se uskutečnilo roku 2006 a zahrnovalo Jižní Koreu, Čínu, Thajsko a Malajsii, čímž se DBSK stali první korejskou skupinou, která měla koncert v Malajsii.
V srpnu stejného roku navštívili Českou republiku kvůli focení obalu alba "O"-Jung.Ban.Hap a natáčení videoklipu pro stejnojmennou písničku. V Praze a na zámku Dobříš dokonce nafotili celé fotoalbum s názvem Prince in Prague.


 

30. září 2009 bylo vydáno DVD "4th Live Tour 2009 - The Secret Code - Final in Tokyo Dome" se záznamem jejich koncertu, kterého se za první měsíc prodalo více než 300 000 kopií. Bylo to tak poprvé po 20 letech pro ne-japonské umělce, kteří tohoto dosáhli. DBSK také získali cenu The Beatles Anthology (speciální edice cen) po více než 6 letech od jejího posledního udělení skupině Led Zeppelin.V červenci roku 2009 podali Hero, Micky a Xiah žalobu na svoji korejskou agenturu S.M. Entertainment. 3. dubna 2010 oznámila nahrávací společnost Avex pauzu japonských aktivit TVXQ a jejich koncentraci na pomoc při sólových aktivitách jednotlivých členů. 23. listopadu 2010 společnost SM Entertainment oznámila, že se TVXQ začátkem roku 2011 vrátí zpět jako duo skládající se z U-Know Yunha a Maxe Changmina. O den později společnosti Avex Entertainment a SM Entertainment Japan oznámili obnovení smluv s SM umělci včetně TVXQ, kteří pokračovali jako duo pod Avex Trax.
Zbylí tři členové založili skupinu JYJ (Jaejoong, Yoochun, Junsu).Návrat dua se uskutečnil 5. ledna 2011 vydáním alba Keep your head down, které 2 týdny po vydání získalo 1. místo v hitparádě Gaon a stalo se také nejprodávanějším albem první poloviny roku 2011.
Doposud vydali TVXQ 6 korejských alb, 5 japonských alb, přes 20 korejských singlů a přes 30 japonských singlů. Dle žebříčku Gaon Chart prodali přes 11,1 miliónů kopií alb, singlů a DVD pouze v Koreji a Japonsku, celosvětově prodali více než 20 miliónů kopií.

FOTO: http://popreviewsnow.blogspot.cz
FOTO: http://www.dbsknights.net
FOTO: http://cassielfvip.tumblr.com
FOTO: http://seoulbeats.com
FOTO: http://southkoreaaddict.blogspot.cz

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9