CHI-CHI

Autor starfishzs, 06.11.2012
Země Korea
Alba Don′t Play Around, Longer, Love Is Energy
Členové Su-i (수이), A-zi (아지), Semi (세미), Boreum (보름), Shine (샤인)
Aktivní 2011 - současnost
trophyent.com/contents/mu...
youtube.com/playlist?list...

CHI-CHI (치치, zkratka pro Creative electronic House Idols) je pětičlenná korejská dívčí skupina pod Trophy Entertainment (např. Ali, Andamiro) a Yedang Entertainment (dále např. RaNia).

Skupina ovšem debutovala jako sedmičlenná skupina 18. května 2011. Jejich první digitální singl s názvem Don’t Play Around ovšem neslavil velký úspěch, i když si v klipu zahrál herec Lee Jong Seok, který v té době byl znám z jeho role v dramatu Secret Garden. Jednak skupina debutovala ve víru mnoha dalších debutů, navíc agentura prohlašovala, že chce udělat z CHI-CHI druhé SNSD, což se ukázalo jako špatná taktika, jak přilákat nové fanoušky.V květnu se skupina měla vrátit na scénu, nakonec byl však comeback odložen až na červenec. CHI-CHI prodělala drastickou změnu konceptu a 21. července vydala druhý singl Longer, který už měl větší ohlas. Televizní stanice ETN odvysílala pořad Hot Shot, který nabídl fanouškům pohled do zákulisí kolem CHI-CHI. Koncem listopadu se CHI-CHI s ostatními skupinami patřícím k Yedang Entertainment účastnily koncertů v Asii a USA a dále v japonských shows Star VJ Show či K-pop Idol Toryumon. V prosinci 2011 bylo agenturou oznámeno, že skupinu opustily členky Nara, Peach a Ji-U a ke skupině se přidala Shine.

V roce 2012 se CHI-CHI orientovaly na Japonsko. Debutovaly s japonskou verzí písně Don’t Play Around 25. dubna 2012. V červnu téhož roku se ale vrátily na korejskou scénu se singlem Love Is Energy, který byl dalším úspěchem pro skupinu, neboť byl kritiky celkem dobře přijat a veřejnost začínala chválit jejich talent.

oficiální stránky (v japonštině): chi-chi.jp
oficiální fancafé: cafe.daum.net/20110312
mezinárodní fanfórum: creative-dolls.com/

oficiální název fanclubu: Shy Girl/Boy


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: kst.vn

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9