Sistar

158 Odebírat
Autor Katarinka, 04.11.2012
Země Korea
Alba Push Push, Shady Girl, How Dare You, So Cool, Alone, Loving U
Členové Hyolyn (효린), Bora (보라), Soyou (소유), Dasom (다솜)
Aktivní 2010 - současnost
starship-ent.co.kr/sistar
youtube.com/playlist?list...
facebook.com/officialsist...
twitter.com/sistarsistar

Sistar (씨스타) je čtyřčlenná jihokorejská dívčí skupina pod Starship Entertainment ve složení Hyolyn (효린), Bora (보라), Soyou (소유) a Dasom (다솜).Debutovaly 3. června 2010 se singlem Push Push. Úspěch ovšem přišel postupně. Dne 25. srpna vydaly další singl, Shady Girl. K větší popularitě jim pomohl jak Kim Heechul ze skupiny Super Junior, který se objevil v klipu k dané písni, tak série nehod, které se přihodily během propagací. Tanec na vysokých podpatcích si vyžádal nejeden pád, nejznámější byl pád Bory během Let’s Start Sharing Concert. Video se dokonce dostalo až do německé televize RTL. První opravdový úspěch zaznamenaly v prosinci s jejich třetím singlem How Dare You, s kterým také poprvé vyhrály cenu na hudební stanici Music Bank. Sistar taktéž v prosinci obdržely Newcomer Award na udělování cen Golden Disk Awards.V dubnu 2011 agentura oznámila, že bude debutovat podskupinu SISTAR19 (씨스타19), složenou jen z Hyolyn a Bory. Vydaly singl Ma Boy i s klipem začátkem května. Skupina jako celek pak měla comeback 9. srpna 2011 s jejich prvním studiovým albem So Cool. I tentokrát se podařilo Sistar vyhrát hudební cenu, konkrétně na hudební stanici Inkigayo.

Po osmi měsících bylo oznámeno, že se Sistar 12. dubna 2012 vrací na scénu s dalším mini albem s názvem Alone. I když skupina nikdy moc netíhla k roztomilým konceptům, přesto byl jejich návrat s touto melancholickou retro písní pro mnohé překvapením. Tato píseň potvrdila jejich narůstající popularitu, kdy Sistar obdržely hudební cenu na všech třech hlavních hudebních stanicích: M! Countdown, Music Bank i Inkigayo. Po konci propagací k Alone se Sistar okamžitě vrátily s letním hitem Loving U, který se opět vyšvihl na přední příčky korejských hudebních žebříčků.
Dne 15. září 2012 měla skupina svůj první koncert s názvem Femme Fatale. V lednu 2013 se na scéně opět objevila podskupina SISTAR19. Duo vydalo 31. ledna singl Gone Not Around Any Longer, který se okamžitě umístil na prvních příčkách všech hudebních žebříčků a setrval tam několik týdnů.

V návaznosti na tento úspěch skupina v polovině roku 2013 vrátila na pódia s druhým studiovým albem Give It To Me. Sistar se vydaly směrem a la Moulin Rouge a potvrdily, že jsou momentálně jednou z nejoblíbenějších dívčích skupin, když opět získaly mnoho hudebních ocenění. Na říjen je naplánovaný druhý sólový koncert skupiny s názvem S.

Vedle hudební kariéry se členky účastnily/účastní různých jiných shows. Společně byly k vidění ve čtvrté sérii pořadu Hello Baby, kde se společně s Leeteukem ze Super Junior staraly během 12 epizod o 15měsíční batole Kim Kyu Mina. Jako skupina byly také k vidění v 95. epizodě pořadu Running Man.

oficiální korejské fancafé: cafe.daum.net/SISTAR4
SISTAR na Google+: plus.google.com/+sistar/posts
mezinárodní fanfórum: mightysistar.com/forums/

oficiální název fanclubu: STAR1
oficiální barva fanclubu: fuchsiová


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: sookyeong.wordpress.com, en.wikipedia.org, lovequakes.wordpress.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9