LedT

110 Odebírat
Autor Mei, 31.10.2012
Země Korea
Alba viz inf.
Členové YUN, AKi, Kei
Aktivní 2010 - současnost
www.topledt.com/
www.youtube.com/user/ster...
www.facebook.com/TopLedT
twitter.com/topledt
https://www.facebook.com/...
https://instagram.com/top...

LEDApple (korejsky: 레드애플) je pětičlenná klučičí jihokorejská rocková kapela vytvořená Startory Entertainment v roce 2010. V současné době tvoří skupinu členové Youngjun, Hanbyul, Hyoseok, Kwangyeon a Kyumin.


 

Část názvu skupiny - LED je vytvořeno ze slov Logic Egoism Delete (Logické vymazání egoismu). Jmenovalo se tak i jejich první album. Později, po vydání minialba CODA ale přestali tuto zkratku používat a LED začali vysvětlovat jako "Zaří jasně jako Led (zářivka)"m což má dvojsmysl - jako Led zářivka nebo jako jejich vzor Led Zeppelin.
 

Slovo Apple má reprezentovat čerstvost, jako novou čerstvou image idolů novodobé hudby. Od roku 2011 jsou fanoušci Led Apple oficiálně nazýváni jako LEDAS.


 

Skupina debutovala 6. října 2010 se singlem Dash (korejsky 대쉬) na Mezinárodních filmovém festivalu v Busanu. Videoklip k písni byl vydán následující den. Dash je předělávkou stejnojmeného songu od Baek Ji-young. Teaser k jejich debutovému singlu byl vypuštěn 29. září. Od svého debutu skupina vydala 6 singlů a 3 minialba.
 

Dne 1. února 2011 oznámil na twitteru jeden ze členů I-OH odchod kvůli tuberkulóze. Později ze skupiny odešli také zpěváci Minyong a Sunghyun. Odešli z osobních důvodů, které nebyly nikdy odhaleny. Ke kapele se potom připojili 3 noví členové. Připojili se hned k vydání minialba Niga Mwonde (Korejsky: 니가뭔데; Kdo si myslíte, že jste?). Za leadera skupiny byl zvolen Jaehoon. Dne 13. června 2011 skupina vydala comeback teaser ke svému minialbu se skladbou pod stejnojmenným názvem. Teaser byl ale kritizován, protože představoval kapelu v klubu, kde pijí alkohol. V té době byli 3 členové Led Apple nezletilí. Teaser byl tedy kritizován, že má špatný vliv na mládež. První minialbum Niga Mwonde spolu se singlem bylo vydáno 15. června 2011. Videoklip vyšel ve dvou různých verzích - v normální verzi a v drama verzi. Skupina ovšem čelila další kritice. V mnoha internetových komunitách se vedl spor o tom, že singl Niga Mwonde je plagiátem písně od CN Blue - Love. Startory Entertainment později vydalo prohlášení, které se zabývalo problémem s plagiátorstvím, kde uvedli, že obě písně Love i Niga Mwonde byly složeny Lee Sang-ho, což je důvod, proč zněly podobně.


 

19. července 2011 vydala skupina svůj druhý singl Birthday Killer. Píseň byla vydána ve snaze, aby si anti-fanoušci uvědomili, že jejich nenávistné komentáře mohou donutit idoly dělat ze zoufalství extrémní věci. Videoklip byl chválen a říkalo se, že je vlivný. Nicméně píseň neměla komerční úspěch.
 

Po ukončení propagace minialba Niga Mwonde ze skupiny odešel leader Jaehoon. Opět z osobních důvodů, které nebyly zveřejněny.
 

Dne 28. října 2011 skupina oznámila nového člena Keon U. Byl už populárně známý, protože je synem slavného hudebního skladatele Park Kwang-hyun.


 

Dalším novým členem byl Hanbyul, který byl 3. listopadu jmenován novým leaderem.
 

7. listopadu vyšel teaser pro další minialbum CODA. S tím také přišel pro Led Apple nový sci-fi koncept. Byla také vydána rozšířená 9minutová verze, která vyšla 9. listopadu a byla nazvána jako "drama teaser". Hudební video pro jejich další singl Eojjeoda Majuchin (korejsky: 어쩌다마주친) vyšlo 11. listopadu.
 

V něm se ukázala Nam Gyu-ri jako cyborg. Album mělo úspěch. 15. prosince byli Led Apple nominováni na Anticipated Super Rookies 2012 (Očekávaní super bažanti (nováčci)). Kapele se podařilo dosáhnout na třetí nejvyšší pozici v počtu hlasů před RaNia a B1A4.


 

29. ledna 2012 Led Apple odhalili teaser pro nejnovější singl Time is up. Později se stal novým leaderem Youngjun. Dočasný leader Hanbyul totiž oznámila, že se musí více zaměřit na studia. 2. února skupina udělala comeback vystoupení na Mnet's M! Countdown s nejnovějším singlem Time is up. Píseň byla vydána následující den. Videoklip k této písni byl vydán 6. února.
 

5. března skupina vydala další digitální singl s názvem Sadness. 16. března Led Apple debutovlai v Japonsku. Během tiskové konference po koncertu v Tokiu vyslovili sovu touhu vrátit se do Japonska později zpět. 26. března vydala skupina videoklip pro Sadness. Po ukončení propagace Sadness skupina oznámila název pro svůj koncert s Soulu - Now Playing - Led Apple. Koncert se konal 11. května v Soundholic City v Soulu. Vzhledem k úspěchu jejich prvního solo koncertu uspořádali ještě další dva koncerty v Daegu a Busanu a to 18. a 19. května. Také oznámili svůj návrat do Japonska pro další solový koncert. Ten se konal 23. června v Shinagawa Prince Stellar Ball v Tokiu. Bohužel KeonU  nemohl kvůli zdravotním problémům vykonávat aktivity spolu se skupinou.


 

5. července 2012 Led Apple vydali hudební video pro píseň Run to you pro jejich třetí minialbum se stejnojmenným názvem. Krátce po vydání písně ze skupiny odešel KeonU, kvůli zdravotním problémům.

5. října 2012 měli druhý koncert Now playing - Led Apple v Hongdae.

15. listopadu 2012 vydali LEDApple jejich zatím nejnovější MV k singlu Let the wind blow.

1. září 2015 se skupina po odchodu tří členů -
Han Byul, Kyu Min a Kwang Yeon - přejmenovávají na LedT. Přivítali nového (nebo spíše starého, jelikož se nakonec rozhodl neodejít) člena, Keie (Lee Kyu-Min) a zbylí dva se přejmenovali: Jun aka Seo Young-Jun a Aki aka Kim Hyo-Seok.
FOTO: userserve-ak.last.fm, cfile208.uf.daum.net, en.korea.com, me2day.phinf.naver.net, isnews.co.kr, facebook.com/TopLedT 

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9