AB6IX

Autor Xiunka, 27.03.2019
Alba B:COMPLETE, 6IXENSE
Členové Youngmin, Woong, Donghyun, Woojin, Daehwi
Aktivní 2019 - současnost
youtube.com/AB6IX
facebook.com/AB6IX
twitter.com/AB6IX
twitter.com/AB6IX_MEMBERS
instagram.com/ab6ix_offic...
AB6IX je jihokorejská pětičlenná chlapecká skupina spadající pod společnost Brand New Music. Členové jsou Youngmin, Woong, Donghyun, Woojin a Daehwi. Skupina oficiálně debutovala 22. května 2019 prostřednictvím debutového mini alba B:COMPLETE. Před debutem skupina vystupovala jako Brand New Boys.
 

Predebut

 
Rhymer, CEO Brand New Music, v rozhovoru pro Star News v loňském roce prozradil, že společnost připravuje debut nové chlapecké skupiny, která bude doslova průkopnická. Nicméně o této nové skupině hovořil několik let a to již v dobách druhé řady Produce, konkrétně Produce 101 Season 2. Této řady se zúčastnili Daehwi, Woojin, Youngmin a Donghyun. Daehwi a Woojin se následně stali členy jedné z nejslavnějších projektových skupin všech dob a to WANNA ONE. Youngmin a Donghyun utvořili duo MXM.

V březnu 2019 pořádali Daehwi, Woojin, Youngmin a Donghyun vysílání přes V Live, během kterého prozradili, že oficiální debut se uskuteční v květnu. Následně bylo oznámeno nové pojmenování skupiny a to AB6IX, což je zkratkou pro ABSOLUTE SIX. Pojmenování skupiny znamená, že Brand New Boys se stanou jedním pouze tehdy, když je pohromadě pět členů a fanoušci. Tady nastal okamžik, kdy bylo oznámeno, že skupina bude pětičlenná. Ovšem identita nového člena byla oznámena až později. K AB6IX se přidal výborný tanečník Woong, který jako trainee působil ve společnostech JYP, Woolim a YG.

Ještě před oficiálním debutem skupina vydala performance verzi hudebního videa skladby Hollywood. Tato skladba není pro fanoušky úplně neznámá - účastníci survival show Produce 101 Season 2 s ní vystoupili při prvním vyzařování. Společnost Brand New Music odhalila, že vydání této skladby je pro chlapce z Produce speciální.Debut


Dne 22. května 2019 bylo vydáno debutové mini album B:COMPLETE, které obsahuje sedm skladeb. Na všech skladbách se podíleli členové. Lee Daehwi se podílel na složení hudby titulní skladby Breathe, společně s Im Youngminem a Park Woojinem pak napsal text této skladby. Kromě toho Lee Daehwi je podepsán pod hudbou písní Friend ZoneLight Me UpDance for TwoHollywood a textu skladby Absolute. Kim Donghyun pracoval na Shining Star, zatímco Im Youngmin společně s Park Woojinem napsali texty všech skladeb z alba kromě Friend Zone. 

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9