Rainbow

Autor starfishzs, 27.10.2012
Země Korea
Alba Gossip Girl, A, Mach, SO 女, Sweet Dream, Rainbow Syndrome, Rainbow Syndrome Part 2; Gonna Gonna Go!, Over The Rainbow
Členové Jaekyung (재경), Woo Ri (우리), Seunga (승아), No Eul (노을), Yoonhye (윤혜), Jisook (지숙), Hyunyoung (현영)
Aktivní 2009 - současnost
rainbow.dspmedia.co.kr
youtube.com/user/Official...
facebook.com/Rainbow.DSP

Rainbow (레인보우, japonsky レインボー) je sedmičlenná dívčí skupina z Jižní Koreje pod DSP Media. Členky jsou Jaekyung (재경), Woo Ri (우리), Hyunyoung (현영), Jisook (지숙), No Eul (노을), Seunga (승아) a Yoonhye (윤혜), každá reprezentuje jednu barvu duhy. Skupina debutovala s mini albem Gossip Girl 12. listopadu 2009. Po ukončení propagací k titulní písni Gossip Girl Rainbow navázaly s propagacemi k Not Your Girl.Protože debut nebyl moc úspěšný, rozhodla se agentura se změnou image skupiny. Dne 13. srpna 2010 se tedy skupina vrátila na scénu s novým sexy konceptem a písní A. V jedné části choreografie si Rainbow vyhrnovaly trička a odhalovaly svá vypracovaná břicha, to se ovšem korejské veřejnosti zdálo až moc "sexy" a agentura musela choreografii pozměnit. Samozřejmě tímto stoupla skupině popularita a agentura se po ukončení propagací k rozhodla následovat se singlem Mach.
V dubnu 2011 byl oznámen další comeback skupiny s opět trochu pozměněným stylem. Mini album SO 女 bylo vypracováno v nádechu jara, skupina ovšem vystupovala s písní To Me a luxuriózním konceptem, který měl podtrhnout podstatu písně o pomstě. S podobným konceptem pak skupina pokračovala s propagacemi k Sweet Dream, které vydala 22. června jako repackage alba SO 女. Rostoucí popularita skupiny umožnila v září expanzi do Japonska, kde Rainbow debutovaly s japonskou verzí písně a následně v prosinci taktéž Mach.Začátkem roku 2012 se DSP Media rozhodla debutovat podskupinu Rainbow Pixie (레인보우픽시) utvořenou z tria Seunga, Jisook a Hyunyoung. Podskupina vydala singl Hoi Hoi 12. ledna 2012 a stylem se velice lišil od celého konceptu Rainbow, neboť se trio zaměřilo na roztomilý koncept znázorňující je jako víly.

Celkově se ale skupina opět zaměřila na Japonsko, kde 14. března vydala singl Gonna Gonna Go! a následně celé album s názvem Over the Rainbow. V Koreji se jinak členky angažovaly spíše individuálně na jiných projektech, některé z nich nastoupily na hereckou kariéru. Skupina se měla vrátit na korejskou hudební scénu v říjnu 2012, to však vyšlo naprázdno.Rainbow se také zapojily do nazpívání soundtracku k japonsko-korejské animované sérii Zoobles. V květnu 2011 nazpívaly dvě písně I Love Zoobles a Adventures of Zoobles, které byly použity jako opening a ending. Obě písně byly nazpívány ve třech jazycích - korejštině, japonštině a angličtině a je možné je zhlédnout na oficiálním YouTube channelu Rainbow. Dne 30. srpna vydaly Rainbow píseň a klip Candy Girls!, který slouží k propagaci Zoobles DVD.

Odložený comeback skupiny se nakonec uskutečnil v únoru roku 2013. Po roce a půl se tak Rainbow vrátily na korejskou hudební scénu se studiovým albem Rainbow Syndrome a titulní písní Tell Me Tell Me 13. února. Několik měsíců poté vyšla druhá část alba s názvem Rainbow Syndrome Part.2, konkrétně 4. června. Titulní písní se stala skladba Sunshine, která se nadále nesla ve veselém a barevném duchu. 

oficiální stránky (v japonštině): rainbowweb.jp
oficiální Fan café: cafe.daum.net/RAINBOW1114

oficiální název fanklubu: Rain-nous
oficiální barva fanklubu: 7 barev duhyZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: kpoper.blogspot.com, heldak-pop08.blogspot.com, fuckyeahhqkpop.tumblr.com, blog.ningin.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9