Snuper

Autor Eunka, 08.04.2016
Alba Shall We, Platonic Love, Rain of Mind, I Wanna?, The Star of Stars, Blossom, You In My Eyes, Swing
Členové Taewoong, Suhyun, Sangil, Woosung, Sangho, Sebin
Aktivní 2015 - současnost
widmay.com
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/SNUPER6
twitter.com/@snuperoffici...
snuper-official.jp
instagram.com/snuper6/
Snuper je šestičlenná chlapecká skupina, která spadá pod Widmay Entertainment. Leaderem je Taewoong. Název Snuper má naznačovat, že jsou něco víc než super a pro své fanoušky jsou takovými supermany. 

Ještě před debutem vystupovali v Lotte Worldu a též nazpívali OST k seriálu Hyde Jekyll Me. Tato píseň, zvaná Jekyll Hyde, byla později remixována a vyšla i na jejich debutovém albu Shall We, které vyšlo 16. listopadu 2015 spolu s videoklipem k titulní písni Shall We Dance. Toto album produkovali Sweet Tune, kteří spolupracovali například se skupinou Infinite. V roce 2016 nazpívali OST k seriálu Oh My Venus a kromě toho vydali 14. ledna singl s názvem Polaroid. Píseň vyšla v denní a noční verzi. Také se objevili ve čtyřech epizodách Idol x Idol na  V-App. Dočkali se i dvou reality show: Rookie PaperSnuper Project.

Dne 29. února oznámili comeback a 8. března pak vydali druhé mini album, nazvané Platonic Love. MV ke stejnojmenné písni samozřejmě nesmělo chybět. O měsíc později bylo zveřejněno, že měli autonehodu, když se vraceli z vysílání, ale naštěstí se jim nic vážného nestalo. Na léto si kluci také naplánovali návrat a to přímo v letním stylu. Přesunuli se na vlastní ostrov a tam čile dováděli. Singl, který vyšel 12. července, pojmenovali Compass a titulní píseň dostala název You=Heaven.

Chlapci se rovněž dočkali japonského debutu. Jejich první japonský singl YOU=HEAVEN vyšel 26. října 2016 a dočkal se velkého úspěchu. Byl vyprodán ještě v období předobjednávek. Hned poté slíbili i korejský comeback. Dne 15. listopadu vydali mini album Rain of Mind a MV k titulní písni It′s Raining. Tentokrát si vyzkoušeli mužnější koncept.Po úspěších v Japonsku, kde zabodovali i druhým singlem Oh Yeah, připravili něco i pro korejské fanoušky. Dne 24. dubna 2017 se vrátili na hudební scénu s novým mini albem I Wanna? a s videoklipem k titulní písni Back:Hug. Toto album se dočkalo i přebalové verze. Pánové 20. července přišli s albem The Star of Stars. Nechybělo ani MV ke stejnojmenné titulní písni. Na podzim téhož roku pak vydali korejský singl Dear a japonský singl Stand By Me. Sangil, Sebin a Suhyun se také objevili v show The Unit.

Také v roce 2018 kluci nezůstali sedět s rukama v klíně a pilně na sobě pracovali. Na jaře oznámili comeback a potěšili fanoušky už pátým mini albem, které dostalo název Blossom a oni si díky němu vyzkoušeli i nový styl. Titulní píseň Tulips v sobě tají romantiku, ale i dávku house a hip hopu.Po jarním albu Blossom přišli s podzimním speciálním albem, které vznešeně nazvali You In My Eyes (SNUPER Special Edition). K návykové titulní písni You In My Eyes vydali roztančené a dobrou náladu vzbuzující MV. První japonské dlouhohrající album pojmenovali Swing a vydali jej 11. prosince 2019.


ZDROJ & FOTO: snuper.co.vu, naver.com

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9