SPEED

Autor Evča, 29.05.2015
Alba Superior SPEED, Lovey Dovey Plus, Speed Circus, Look At Me Now, Blow SPEED
Členové Yuhwan, Sungmin, Taeha, Jungwoo, Sejun, Jongkook, Ki-O
Aktivní 2012 - současnost
mbk-ent.com/main_speed
www.youtube.com/user/core...
twitter.com/official_spee...
http://cafe.daum.net/offi...
SPEED jsou skupina fungující pod MBK Entertainment, která sestává ze sedmi členů: Yuhwan, Taeha, Sejun, Jongkook, Sungmin, Jungwoo a Ki-O. Původem vychází ze smíšené skupiny Co-Ed School, která debutovala v roce 2010. Samotný oficiální debut SPEED připadl až na začátek roku 2013. Skupina má za sebou sice krátkou, ale za to bohatou historii změn, převážně poté ve členech skupiny.Fanclub: DEEP
Barva: -

Důležité události:
• 2010: debut Co-Ed School, Too Late, Something That Is Cheerful and Fresh
• 2011: odchod Kangha, přídání Jongkooka
• 2012: Lovey Dovey Plus, příchod Sejun, odchod Noori a Kwanghaenga, přidání Yuhwana a Taehy
• 2013: debut, digitální singly It's Over a Speed of Light, album Superior Speed, repackage Blow SPEED
• 2014: Speed Circus, Zombie Party a repackage mini album Look At Me Now
• 2015: odchod Taewoona, příchod Ki-O, comeback se Speed On


 
2010 - 2011: Co-Ed School a její rozdělení
Smíšená skupina Co-Ed School debutovala 30. září 2010 se singlem Too Late. Jednalo se o jednu z mála smíšených skupin vůbec. Její trvání však nebylo dlouhé: po vydání mini alba Something That Is Cheerful and Fresh v říjnu 2010 Core Contents Media oznámila, že se v nadcházejícím roce chystá skupinu rozdělit na dvě podskupiny - dívčí a chlapeckou.
 
Potenciálními členy chlapecké skupiny byli Taewoon, Sungmin, Jungwoo, Kwanghaeng, Noori a Kangho. Ovšem zatímco dívčí pod-skupina debutovala již v roce 2011 jakožto F-ve Dolls, odhalení boybandu se stále posouvalo.
 
Čtvrtého listopadu 2011 společnost oznámila, že člen Kangho opustil jak hlavní skupinu, tak i připravovanou pod-skupinu, aby mohl začít se svou hereckou kariérou. Jeho prázdné místo bylo brzy na to zaplněno Shin Jongkookem ze Superstar K3.
 

 
2012: Debut  Lovey Dovey Plus a změny v členech
Ke konci ledna bylo odhaleno jméno chlapecké skupiny společně s oznámením o připravovaném debutovém singlu Lovey Dovey Plus, remake hit singlu od T-ara. Singl i s hudebním videem vyšel 14. února a kromě kluků se na něm podílela i dvojčata Ryu Hwayoung a Hyoyoung. SPEED následně zahájili dva týdny plné propagací.
 
V únoru Core Contents rovněž přidala nového člena, jímž byl Park Sejun, který doplnil maknae line. Agentura také přesunula Co-Ed School i obě sub-units do vedlejší společnosti GM Contents.
 
Několik měsíců byl relativní klid, rána pro pomalu se formující fanouškovskou základnu přišla v září, kdy vyšlo najevo, že Noori a Kwanghaeng odchází ze skupiny. Jejich místa byla o měsíc později zaplněna talentovanými akrobaty Yuhwanem a Taehou.
 
SPEED byli ke konci roku znovu přesunuti pod křídla hlavní společnosti.


 
2013: debut, Superior a Blow SPEED
Oficiální debut v podobě SPEED, jak jsme ji znali do začátku roku 2015, tedy se členy Taewoon, Sungmin, Taeha, Yuhwan, Sejun, Jongkook a Jungwoo, byl potvrzen v prosinci 2012. MBK tehdy prohlásila, že SPEED před debutovým albem vydají dva digitální singly: Speed of Light a It's Over.
 
Každý singl získal dva typy MV: taneční a drama verzi. Speed of Light s trackem That's My Fault vyšel 7. ledna, It's Over zase 14. Den na to spatřilo světlo světa první studiové album jménem Superior SPEED.
 
SPEED tak zahájili své propagační období, jež si prodloužili vydáním repackage alba Blow SPEED 20. února 2013. Titulním trackem pro tuto desku byl Pain, the Love of Heart či zkráceně Pain.


 
2014: SPEED mini concert, comeback, mini album Speed Circus, single Zombie Party a Look At Me Now
SPEED před comebackem s prvním mini albem koncertovali v Mongolsku a to od 3. do 7. února 2014. Na jejich vystoupení se podílely i dívky Shannon a Dani z T-ara N4 a také Hyewon z F-ve Dolls. Kluci na tomto showcase poprvé předvedli písně z nového alba.
 
Comeback samotný se uskutečnil 18. února 2014, kdy bylo vydáno mini album Speed Circus. Jak už z názvu vypovídá, celkové téma se točilo okolo cirkusu. Deska obsahovala různé hudební žánry, což mělo kázat diverzitu členů a jejich schopnosti. Leader Taewoon se rovněž podílel na veškeré tvorbě, psaním textů počínaje, produkcí samotnou konče. Práci a energii investovali i do tance s akrobatickými prvky, což později přineslo ovoce.
 
Titulním trackem této desky byla skladba Don't Tease Me!. Klip pro song byl natočen během showcase v Mongolsku a členové v něm skutečně dokonale pojali cirkusovou tematiku. Vrcholem celého klipu jsou ohromující akrobatické kousky předváděné členy Taehou, Sungminem a Yuhwanem.
 
Druhým trackem, jenž získal MV, je hip hopové balada Why I'm Not? Odlišné znění od hlavního konceptu SPEED ukázalo, nakolik muzikálně celá skupina vyspěla.
 
Dále je obsahem alba i sólová skladba leadera Taewoona Focus, která byla natočena v LA a zveřejněna byla jako teaser pro celé album 17. února.
 
SPEED zahájili propagace, které samozřejmě hodlali prodloužit repackage albem, ještě předtím jako ochutnávku vydali digitální singl Zombie Party. Ten, společně s hudebním videem, vyšel 18. března.
 
Repackage album Look At Me Now spatřilo světlo světa 3. dubna 2014. Titulním trackem byla stejnojmenná skladba, která se nesla v rytmu trapu a zvuku bubnů. I tentokrát si song získal hudební video. 

 
2015: Změny ve členech, comeback, mini album Speed On
Začátkem roku 2015 MBK oznámila, že SPEED odcestovali do LA, kde se budou připravovat na comeback, jenž by se měl udát někdy na jaře. Rovněž odhalila, že se k současným sedmi členům chystá přidat další dva.
 
Tyto plány však ztroskotaly, když leader Woo Taewoon o pár měsíců později oznámil, že odchází ze SPEED i společnosti samotné. Novým leaderem se stal Yuhwan a celý comeback musel být posunut.
 
SPEED se nakonec vrátili prvního června 2015 s mini albem Speed On a jedním ze dvou nových členů Ki-O. Titulním trackem comebackového mini se stala píseň What U, která si vysloužila mnoho chvály pro neobvyklou choreografii na heelys, takzvaných botách na kolečkách.

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9