JJ Lin

Autor Mei, 03.01.2015
Alba Music Voyager, Second Heaven, No. 89757, Cao Cao, West Side, Sixology, 100 Days, She Says, Lost N Found, Stories Untold, Genesis
Aktivní 2003 - současnost
www.jjlin.com/
www.youtube.com/user/jjli...
www.facebook.com/jjfedera...
twitter.com/jj_lin
http://www.weibo.com/jjli...
http://instagram.com/jj_l...
https://plus.google.com/1...
JJ Lin (Lin Jun Jie; 林俊傑) je singapurský zpěvák, skladatel, textař a herec působící na Taiwanu. V roce 2003 debutoval pod Ocean Butterflies, kde setrval až do roku 2009. Od té doby vystupuje pod Warner Music Taiwan.
 
Na 15. ročníku Golden Melody Awards získal v roce 2004 za práci na svém debutovém albu Music Voyager cenu Nejlepší nový umělec roku. V roce 2014 získal také cenu za Nejlepšího mužského mando-popového umělce (Best Male Mandopop Performer) na 25. ročníku stejného udílení cen. Bylo to za jeho 10. album Stories Untold.
 
JJ Lin se narodil v Singapuru a studoval Anglo-čínskou školu a Saint Andrew's Junior College. Také absolvoval vojenskou službu u Singapurských ozbrojených sil. Je dobře známý pro své textařské schopnosti. Už před svou pěveckou kariérou, když byl ještě praktikantem u Ocean Butterflies, napsal písně mnoha různým hudebním interpretům. Mezi jeho nejznámější skladby z té doby patří Remember od taiwanské zpěvačky A-Mei, Let Go od A-Do, What's Wrong With You? od Harlema Yu nebo Heart of Superman od Comic Boyz.
 
Kromě angličtiny a mandarínštiny zpívá také v taiwanském nářečí hokkien a trochu kantonsky.
 
Po návratu do Singapuru byl vybrán pro remixovanou verzi Home, ústřední písně k průvodu Národního dne v roce 2004. Prodal 1 milion kopií za méně než týden. Kromě Taiwanu a Singapuru je velmi úspěšným umělcem v celé Asii.


 
Je mediální tváří mnoha výrobků a objevil se například v reklamách pro Sprite, Lays, Cornetto Royale nebo Hewlett-Packard. Také je singapurským velvyslancem turismu.
 
Také působil jako velvyslanec protidrogových akcí na Taiwanu - The Anti-drug Ambassador (反毒大使). Ústřední melodie k této události je Baby Baby z JJova alba West Side.
 
V červenci roku 2007 pokořil JJ Lin Guinessův rekord, když za 2 a půl hodiny podepsal 3052 CD. Při podepisování nesměl jíst ani pít. Průměrná doba na podpis jednoho CD byla 2,7 sekundy.
 
V květnu 2008 vystoupil na charitativní akci čínské televizní stanice CCTV, která nesla název The Giving of Love. Akce byla pořádána na podporu obětem zemětřesení v Sichuanu. JJ Lin na záchranné práce také daroval velkou sumu peněz a složil píseň Love and Hope připomínající tuto tragédii.
 
V říjnu 2008 vydal své šesté album s názvem Sixology, jehož se za sedm dní prodalo neuvěřitelných 280 000 kopií.


 
Stejně jako například taiwanský zpěvák Show Luo, i JJ Lin má vlastní oděvní značku. Jmenuje se SMUDGE. O Vánocích 2008 byl v Singapuru otevřen první obchod. Oficiální zahájení prodeje pak bylo 13. března 2009.
 
V květnu 2009 získal JJ Lin tři ocenění na 14. ročníku udělování cen Společnosti skladatelů a autorů Velké Británie, který ctí všichni umělci na hudební scéně. To se konalo v Royal Albert Hall, Hyde Parku, Buckinghamském paláci a Raffles City Convention Centre v Singapuru. JJ Lin zde získal ocenění Nejlepší domácí umělec roku. Ve stejném roce vyhrál také Singapurskou cenu mládeže.
 
V květnu 2010 vyjel na první turné po Americe, které se jmenovalo  Asian Pacific American Heritage Month Concert Tour (APAHM).
 
V červnu 2010 pak společně s americkým zpěvákem Seanem Kingstonem vystoupil na zahajovacím koncertě na Marina Bay Sands před tisíci pozvanými VIP hosty.
 
Během své kariéry JJ Lin sklidil velký úspěch a získal mnoho hudebních cen.

Zde najdete album s fotkami JJ Lina v České republice, kde před časem natáčel videoklip.
FOTO: facebook.com/jjfederation, ​facebook.com/WarnerMusicTaiwan

TOP0 článků

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
46,9%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,4%
Thajsko
8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,6%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9